V Domě pokojného stáří mají novou pračku a sušičky

V Domě pokojného stáří mají novou pračku a sušičky

Díky Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové se Charitě Frýdek-Místek podařilo na konci roku zakoupit novou profesionální pračku a sušičku pro uživatele Domu pokojného stáří.

Charita Frýdek-Místek v rámci svých služeb poskytuje sociální službu – domov pro seniory. V domově je klientům poskytovaná nepřetržitá péče, kterou zajišťují kvalifikovaní zaměstnanci. Domov má celkovou kapacitu 85 lůžek a sídlí na dvou budovách. Pro poskytování kvalitních a všestranných služeb, je nutné mít i potřebné vybavení. Jedním z vybavení jsou také dvě pračky a dvě sušičky na každé z budov Domova pokojného stáří.

„Původní patnáct let stará pračka a sušička již byly značně poruchové a v případě odstávky těchto zařízení se veškeré prádlo pralo ve zbývající pračce a sušičce. Vzhledem k počtu uživatelů bylo technicky i časově velmi náročné zabezpečit praní a sušení prádla za použití poruchových zařízení. Proto bylo nutností zakoupit stroje nové“ sdělil Martin Hořínek, ředitel frýdecko-místecké Charity.

Díky finanční podpoře Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové se Charitě Frýdek-Místek podařilo dovybavit domov novou pračkou a sušičkou, a tím došlo ke zkvalitnění poskytovaných služeb.

Logo VDV (5cm)

Související galerie