Charitní ošetřovatelská služba

 

CHOS

Kontaktní údaje

podrobnější kontakty

Kdo jsme a co děláme

Charitní ošetřovatelská služba zajišťuje odbornou ošetřovatelskou (zdravotní) péči o pacienta v jeho domácím prostředí (odbornost 925), kterou předepisuje obvodní lékař popřípadě na omezenou dobu také lékař zdravotnického zařízení, ve kterém pacient pobýval. Tato služba je plně hrazena ze zdravotního pojištění. Službu poskytují registrované všeobecné sestry.

Posláním domácí zdravotní péče je udržení a podpora zdraví, navrácení zdraví a rozvoj soběstačnosti, zmírňování utrpení nevyléčitelně nemocného člověka a zajištění klidného umírání a smrti v domácím prostředí.

 

Cílová skupina

Cílovou skupinou jsou dospělí a senioři ve svém domácím prostředí, kterým je zdravotní péče indikována praktickým lékařem nebo lékařem v nemocnici, či léčebně.

 

Seznam měst a obcí, kde poskytujeme péči

Frýdek-Místek, Frýdlant n. Ostravicí,Baška, Dobrá, Hodoňovice, Chlebovice, Janovice, Kunčičky u Bašky, Lhotka, Lískovec, Metylovice, Myslík, Nošovice, Nižní Lhoty, Ostravice, Palkovice, Paskov, Řepiště, Sedliště, Skalice, Staré Město, Sviadnov, Žabeň

 

Služba nabízí

Charitní ošetřovatelská služba poskytuje odbornou zdravotní péči: ošetřování chronických i akutních ran, odběry biologického materiálu, aplikaci injekcí, infuzí, měření fyziologických funkcí, rehabilitační ošetřování, ošetřování stomií, edukaci a zaučování v péči o imobilní pacienty a pacienty s dalšími handicapy.

Služba dále poskytuje mobilní hospicovou péči - péči o umírající pacienty v domácnosti. Pro hospicové pacienty jsou k zapůjčení, ve spolupráci s půjčovnou pomůcek, například koncentrátor kyslíku, odsávačky, injekční dávkovače a další vhodné pomůcky.

 

Pracovní doba

Péči v terénu poskytujeme 7 dní v týdnu. Frekvence a délka návštěv je určena indikací lékaře u konkrétních pacientů. Nejvýše možné jsou tři návštěvy za den. V případě pacientů umírajících může být frekvence návštěv navýšena tak, aby vyhovovala potřebám pacientů. V praxi to znamená, že o pacienty pečujeme v pracovní dny, ale i večer a také o sobotách a nedělích. V případě potřeby i v noci.