Charita Frýdek-Místek na Sweetsen festu 2018

Charita Frýdek-Místek na Sweetsen festu 2018

Již 15. ročník Sweetsen festu odstartoval ve středu 20. června na přehradě Olešná. Návštěvníci se na přehradu mohli dopravit stylově ve třech retro autobusech. V každém z nich bylo možno přispět na jednu neziskovou organizaci. Charitní autobus, zkonstruovaný tak, aby zvládl trasu Praha – Split, vyjížděl z vlakového nádraží a během čtyř hodin dopravil na Olešnou několik desítek návštěvníků.

Sweetsen pokračoval i v dalších dnech a v sobotu 23. června se do něj opět zapojila i naše Charita. Tentokrát však v areálu TJ Slezan ve Frýdku, kde se každoročně nachází hlavní areál festivalu. I přes déšť a na konec června nezvyklé nízké teploty ve večerních hodinách se všichni skvěle bavili a předposlední den festivalu si všichni včetně nás užili. Nakonec se pro Charitu Frýdek-Místek podařilo vybrat 19 119 korun.

Nedělní ukončení Sweetsen festu probíhalo ve Fauna Parku, kde bylo připravené odpoledne plné soutěží a her pro děti. Dvě sdisciplíny si připravil i Klub Nezbeda – děti mohly soutěžit v házení míčků do lví tlamy a chytání myšek. Počasí bylo spíše aprílové než červnové, ale ani tentokrát nás déšť neodradil a my si užili fajn odpoledne.

Děkujeme všem, kteří přispěli a celému organizačnímu týmu Sweetsen festu v čele s pane Korčem, že jsme se i letos mohli zúčastnit této skvělé akce.

Související galerie