Charita Frýdek-Místek realizuje ve městě doučování

Charita Frýdek-Místek realizuje ve městě doučování

Doučování je jednou z možností, jak dětem pomoci, aby lépe zvládli povinnou školní docházku. Do projektu jsou zapojené rodiny, které splňují podmínky pro poskytování doučování stanovené Charitou Frýdek-Místek. Cílem projektu je pomoci dětem, motivovat je a vést k pravidelné školní přípravě na vyučování. Od začátku tohoto roku doučovatelé pracovali s 58 dětmi. Za školní půlrok odučili 955,75 hodin.

A jak rodiče sami vidí doučování? Co na něj říkají, můžete si přečíst některé názory: „Bez pomoci slečny doručovatelky by to nezvládl. Moc ji děkuji a byla bych ráda, kdybychom se společně zase setkali po prázdninách.“ Jiný rodič uvádí toto: „ Děkuji za doučování a za superního doučovatele. Holky všechno zvládly a dokonce se i zlepšila dcera v matematice a jiných předmětech. Od září bychom chtěli znovu, kdyby to šlo.“

Jde vidět, že si doučování za dobu co vzniklo a vyvíjelo našlo své místo v rodinách. Je to aktivita, kterou je potřeba podporovat a dále rozvíjet.

Doučování v rodinách probíhá za podpory Statutárního města Frýdek-Místek (z Programu prevence kriminality 2018) a firmy Fortemix.

1467877283_logo_84_1 Fortemix LOGO PRO TISK