Charitativní běh pro Vojtu

Charitativní běh pro Vojtu

Dopoledne posledního dubnového pátku bylo pro část našich zaměstnanců a hlavně pro žáky frýdlantského gymnázia ve znamení běhu. A běhalo se pro dobrou věc! Všichni závodníci se totiž postavili na startovní čáru Charitativního běhu pro Vojtu.

Vojta je čtrnáctiletý kluk, který navštěvuje 7. třídu Speciální školy ve Frýdlantu nad Ostravicí. Vojta od narození trpí dětskou mozkovou obrnou, prodělal již několik operací a nyní jej čeká léčba v Klimkovicích. Ve zdejším sanatoriu má podstoupit KLIM-Therapy. Zdravotní pojišťovna bohužel nehradí náklady na následující léčbu, a proto se studenti gymnázia FNO rozhodli, že Vojtovi pomohou.

Štafetový závod odstartoval úderem desáté hodiny. Na trať se nepustili jen zástupci Charity Frýdek-Místek a studenti již zmiňovaného frýdlantského gymnázia, ale také jejich kolegové z Itálie, Indie, Německa a Slovenska, kteří navštívili Českou republiky v rámci Mezinárodního týdne přátelství.

Běhalo se v krásné přírodě kolem řeky Ostravice s výhledem na Lysou horu. I když se okruh nezdál dlouhý, stačilo to k tomu, aby u některých pořádně prověřil jejich fyzickou kondici. Všechny ale hřál u srdce pocit, že běhají pro dobrou věc. Závodní okruh zvládl i samotný Vojta, pro kterého se běhalo. Jeho výkon motivoval další účastníky a díky tomu se nakonec pro Vojtu podařilo „vyběhat“ krásných 41 800 korun. Hezkým zakončením běhu nebylo jen rozdání cen výhercům, ale také vypouštění balónků, na které Vojtovi jeho čeští i zahraniční kamarádi napsali krásná přání a pozdravy.

Akce u všech sklidila úspěch a my i zástupci gymnázia se těšíme na další takový projekt, na kterém budeme moci spolupracovat. A zda půjde o běh, výšlap nebo pochod je vcelku jedno, protože hlavním cílem není vyhrát, ale zúčastnit se a hlavně pomoci. Celou akci výstižně shrnula hlavní iniciátorka běhu za Charitu Frýdek-Místek Aneta Prokešová: „Lidi v naší Charitě jsou úžasní. Byla jsem mile překvapená, kolik krásných a povzbudivých e-mailů jsem dostala jako reakci na můj motivační e-mail. Kolik lidí se chtělo přidat a zaběhnout si to, pro Vojtu.

Z proběhlé akce mám takový ten dobrý pocit, který moc nejde popsat slovy. Cítila jsme v našem týmu nejen nadšení, týmovost ale celkové propojení, což vytvořilo moc krásnou atmosféru. Překvapená jsem byla úplně ze všech, všichni běžci byli jedineční. Takové akce jsou z mého pohledu hrozně moc smysluplné, nejenže se vyberou peníze, které pomůžou, ale zároveň podporují i sociální cítění.  Víc takových! Děkuji všem, kteří se toho účastnili, bylo to opravdu moc fajn.“

Pokud byste i vy chtěli pomoct a přispět Vojtovi na jeho léčbu, můžete tak udělat zasláním jakékoliv finanční částky na účet č. 2113409397/2700, VS 1111. Do zprávy pro příjemce je nutné napsat Charitativní běh pro Vojtu. Přispívat můžete až do konce května.

Související galerie