Charitní dny umění jsou za námi

Charitní dny umění jsou za námi

Středa a čtvrtek 13. a 14. září se pro Charitu Frýdek-Místek nesly ve znamení umělecké tvorby, probíhaly totiž Charitní dny umění. Rozhodli jsme se navázat na předcházející úspěšné ročníky Aukce výtvarných děl, ale vyzkoušeli jsme úplně nový koncept. Letos jsme připravili nabitý dvoudenní program.

Čtvrtek nabídl kurzy malování pro naše klienty a klienty jiných organizací, které na území Frýdku-Místku zabezpečují sociální služby. Pod vedením zkušeného lektora Pavla Michalici si každý z účastníků nakreslil vlastní obrázek, který si pak také na památku odnesl domů. Velkou radost klientům přinesl také fotokoutek, ve kterém se mohli se svými výtvory vyfotit.

Páteční dopolední program s kurzy malování pro klienty navazoval na předchozí den. Odpolední program také probíhal ve znamení kurzů a workshopů, tentokrát však pro veřejnost. Během Trhu umění, který probíhal od 15.00, si návštěvníci mohli zkusit řadu zajímavých uměleckých technik. Trh umění nabídl hostům workshop malování na hedvábné šátky, vyzkoušet také mohli portrétní kresbu či zdobení a malování dřevěných rámečků. Největší úspěch měla technika Ebru – malování obrazu na vodní hladinu, který se pak následně může přetisknout na látkovou tašku, tenisky nebo tričko. Během Trhu umění v zahradě Národního domu také probíhala graffiti exhibice. Mike34 ze skupiny Sprayart34 namaloval dvoudílný obraz, který se pak během večerní aukce vydražil. Zmíněná aukce probíhala od 18.00 a její výtěžek poputuje na podporu služeb pro seniory, které nabízí Charita Frýdek-Místek. Během aukce se nám podařilo vydražit krásných 37 200 korun, za což všem dražitelům srdečně děkujeme.

O skvělé ukončení Charitních dnů umění se postarala skupina Naděje svým koncertem a následnou autogramiádou.

Moc děkujeme všem zúčastněným a doufáme, že se vám akce líbila a že dorazíte i příští rok.

Související galerie