Děti z Centra Pramínek navštívily Dům pokojného stáří

Děti z Centra Pramínek navštívily Dům pokojného stáří

Je velmi důležité, abychom v dnešní době co nejvíce propojovali svět starých lidí a malých dětí, proto pracovníce Domu pokojného stáří Panny Marie a Centra Pramínek dostaly dobrý nápad, co takhle udělat vystoupení dětí pro seniory? A protože vystoupení bylo naplánováno na 6. prosince třeba příjde i Mikuláš a anděl :-) A jak to vlastně dopadlo?

Když se děti dozvěděly, že mají vystupovat před dědečkama a babičkama byli nadšeni… zpívat a tancovat umí a tak nebylo nic jednoduššího než sbalit pár rolniček a vydat se procházkou do Domu pokojného stáří, do prostředí, které bylo pro všechny dětí úplně nové.

Počáteční stud a rozkoukávání nakonec rozptýlila první básnička. Mnozí senioři se hned přidali zpěvem, houpáním a tleskáním do rytmu. Dětem se potlesk líbil a bariéry byly definitivně odbourány. Zazněly známé písničky ale pro mnohé i úplně nové.

Když vystoupení skončilo, děti se najednou sami začali zapojovat do konverzace se seniory. Jak u dětí tak senioru byla vidět radost z něčeho nového.

Podobné akce, kde se snažíme propojovat různé věkové generace je těžko jakkoliv hodnotit. Nevíme, co se rodí ve skrytu lidských srdcí a myslí, nevíme, co ze zasetých semínek vyroste… avšak víme jedno, že na věku nezáleží – stačí jen být a radovat se ze života a to si myslíme, že se nám na okamžik podařilo… A dorazil nakonec Mikuláš? Dorazil… a vzal sebou i anděla, který za svou píli a ochotu vystoupit seniorům děti náležitě odměnil.