Doučování pomáhá i ve Frýdku-Místku

Doučování pomáhá i ve Frýdku-Místku

Doučování je aktivita, kterou realizuje Charita Frýdek-Místek po celém městě již více než rok. Dnešní doba je uspěchaná a nároky převážně na výkon jsou všude vysoké. Ovšem jsou děti, které potřebují pomoct, povzbudit nebo dovysvětlit probranou látku. V tom jim může pomoci pravidelné doučování. 

Úspěšnost ve škole je jedním ze základních odrazových bodů, kterými lze zlepšit situaci a nastavit lepší směřování dítěte do budoucna. Do projektu jsou zapojené rodiny, které splňují podmínky pro poskytování doučování stanovené Charitou Frýdek-Místek. Během celého roku doučovatelé pracovali více než 70 dětmi. Celkem jsme docházeli do 39 rodin, které bydlí různě v celém Frýdku-Místku.  V rodinách doučovatelé odučili neuvěřitelných 1667,75 hodin.

Římský filosof Seneca říká, že: „ Tím, že učíme jiné, učíme sebe.“ Je třeba s ním jenom souhlasit, protože věřím, že aktivita, kterou Charita Frýdek-Místek realizuje je prospěšná a pomáhá nejenom dětem, rodinám, ale obohacuje samotné doučovatele.

Tímto chci poděkovat všem doučovatelům za jejich trpělivost, vřelý a pozitivní přístup.

Lenka Šebestová

Doučování realizujeme díky dotaci na Podporu prevence kriminality Statutárního města Frýdek-Místek a daru společnosti Fortemix.

1467877283_logo_84_1 Fortemix LOGO PRO TISK