Doučování z pohledu rodin

Doučování z pohledu rodin

Na zkušenosti s doučováním jsme se ptali rodin, do kterých chodíme doučovat. Zajímalo nás, v čem vidí užitečnost doučování, co znamená pro jejich děti i pro fungování celé rodiny. A zde jsou reakce dotazovaných, kterých jsme se ptali.

„Já sama se samozřejmě snažím, ale je toho hodně se třemi dětmi…Díky doučování si odpočinu psychicky i fyzicky. Děti k paní doučovatelce vzhlíží a vždycky se na ni moc těší. Dělají díky ní větší a větší pokroky, kterých si všimla i logopedka. Snaží se například dodržovat správnou skladbu věty, mají větší slovní zásobu…“  ...matka třech malých dětí.

Matka patnáctiletého chlapce o doučování řekla... „Nefláká se venku, nezanedbává školu, učení mu jde o hodně lépe. Paní učitelka tvrdila, že mu to prostě nejde, že neví jak na něj… Ale díky individuálnímu přístupu pana doučovatele, který prostě nepolevil, se teď náš syn sám vyzná v tom, co berou, jde mu rychle i to, čemu dříve ani nerozuměl…Myslím, že to je tím, jak se před panem doučovatelem snaží. Vede ho skvěle, našli si k sobě cestu a syn ho uznává jako autoritu.“

Podobné zkušenosti s doučováním má i otec našeho žáka, který sám živí své dva syny. „S doučováním jsem velice spokojený, výsledky vidím na známkách, ale i na synově chování… leccos už si uvědomil a zlepšil se opravdu nejen v učení. Myslím, že má svou roli i ženský cit, který paní doručovatelka do naší rodiny vnáší, zná děti a má se synem vždy trpělivost.“

Sám doučovaný nám zareagoval na náš dotaz takto: „Doučování bych doporučil všem, kteří mají problémy s učením, stejně jako jsem měl já. Dělalo mi problém si pamatovat to, co je důležité, spoustu věcí jsem neznal. Ale díky spolupráci s doučovateli si teď víc věřím a ve škole jsem se zlepšil. Jsem rád za jejich milý přístup a za to, že jsou tady pro mě."

 

Všem, kteří se zapojili, děkuji za jejich otevřenost a vstřícnost a přeji všem rodinách pohodový konec školního roku.

 

Ivana Dvořáková

Projekt doučování je realizován za podpory Statutárního města Frýdek-Místek a společnosti Fortemix.

1467877283_logo_84_1Fortemix LOGO PRO TISK