Koledování zakončily koncerty

Koledování zakončily koncerty

14. ledna 2018 skončilo koledování Tříkrálové sbírky 2018 a symbolickou tečku obstaraly Tříkrálové koncerty, které se tuto neděli odehrály v Palkovicích a Frýdku.

V 15 hodin se zaplnil kostel v Palkovicích, aby se rozezněl nejen vánočními písněmi. Tříkrálový koncert pod záštitou senátora Jiřího Carbola zde odehrála skupina Hrozen a jednalo se o koncert plný sladkých hudebních bobulí. O půl hodiny později a pár kilometrů dále se uskutečnil tradiční Tříkrálový koncert v podání frýdeckých schol. Nejprve Ovečky, pak Venimus a nakonec Didaché rozezněly kostel sv. Jana Křtitele.

Oba koncerty tak ukončily koledování Tříkrálové sbírky v letošním roce. „Tříkrálová sbírky není jen o vybírání peněz na prospěšné účely, ale zejména o vzájemném předávání a sdílení radosti a tak myslím, že jsme si ani lepší zakončení koledy nemohli přát.“ Sděluje ředitel Charity Frýdek-Místek Martin Hořínek a dodává: „Nyní nás čeká  vyzvedávání pokladniček od organizátorů skupinek a rozpečeťování na příslušných obecních úřadech. Předpokládáme, že do konce ledna bychom mohli znát konečné výsledky. Děkujeme všem, kteří se do koledování zapojili, všem dárců, koledníkům a pomocníků, bez nichž by nebyla tato tradice myslitelná.“

Související galerie