Naše putování na Mariahilf

Naše putování na Mariahilf

Ve středu 5. června jsme se vzbudili do krásného slunečného rána a byli natěšení na den strávený zcela netradičně - vydali jsme se na Diecézní pouť Charit na poutní místo Mariahilf ve Zlatých Horách. Pouť každoročně připravuje Diecézní charita ostravsko-opavská, letos ve spolupráci s Charitou Jeseník. 

Po dvou hodinách strávených v autobuse se najednou uprostřed lesů vyloupl poutní kostel Panny Marie Pomocné. Přijeli jsme tak akorát pár minut  před zahájením programu. Na začátku všechny přítomné pozdravil ředitel DCHOO, Lukáš Curylo, který přinesl poselství papeže Františka o charitní práci. Poté všechny poutníky přivítala ředitelka hostující Charity Jeseník, Helena Paschkeová, a následovala mše sv., kterou celebroval pomocný biskup ostravsko-opavský Mons. Martin David. Ti, kteří si chtěli poslechnout povídání o historii poutního místa, zůstali v kostele déle a kromě zajímavých faktů mohli vidět spoustu dobových fotografií vztahujících se k poutnímu místu.

O odpolední program se postaral P. Josef Suchár, který přednášel na téma Charita, má (i Vaše) radost. Po závěrečné modlitbě jsme se všichni rozjeli zpět do svých domovů.

A co bylo přínosem takto stráveného dne? Mohlo to být zastavení se uprostřed pracovního týdne, prožití něčeho výjimečného se svými kolegy, sdílení společných zážitků, seznámení se s kolegy z jiných Charit nebo to mohlo být uklidňující ticho, kterým je celé místo obklopeno nebo prostě jen čerstvý jesenický vzduch. Každý si určitě našel to své.