Opět jsme byli darovat krev

Opět jsme byli darovat krev

Zaměstnance Charity Frýdek-Místek neodradily vysoké červencové teploty, které stoupaly do výše 34 °C a rozhodli se podpořit dobrou věc a to opětovně darovat krev. Dárcovství krve se stalo nedílnou součástí některých pracovníků. Absolvovat několikaminutový odběr krve se vydali noví i zkušení dárci krve a krevní plazmy.

Charita Frýdek-Místek své zaměstnance podporuje v dobrovolném dárcovství. „Stát se dárcem krve jsem se rozhodla již loni, inspiraci pro mě byli prarodiče, kteří jsou držiteli Janského plakety. Impulsem k darování byla určitě i tato naše charitní akce.“ vysvětlila své důvody krve prvodárkyně. „Musím přiznat, že jsem se před odběrem bála, jak jej zvládnu. Překvapilo mě, jak krátce odběr trval a že nebolel. Jednoznačně musím také pochválit personál Krevního centra, který byl velice příjemný, což považuji, za důležité“, dodala pracovnice Charity. 

Akci Charity Frýdek-Místek ocenili také i zaměstnanci Krevního centra. „Velice si vážíme skutečnosti, že Charita patří mezi organizace, které podporují u svých zaměstnanců dobrovolné dárcovství krve a pomáhají tak zachraňovat životy pacientů při vážných onemocněních, nehodách či operacích. Takový postoj není ze strany zaměstnavatelů zatím vždy obvyklý, o to více za něj děkujeme“, uvedla pracovnice Krevního centra Frýdek-Místek.