Oslavy 20. výročí Klubu Nezbeda

Oslavy 20. výročí Klubu Nezbeda

Tak už to máme za sebou! Měsíce a týdny příprav a snažení se završily ve čtvrtek 30. května – dnem, který byl vybrán k oslavě 20. výročí Klubu Nezbeda. Byl originální a výjimečný svou slavnostní atmosférou, srdečnou náladou, otevřeností, radostí i tím, že se v klubovně po celou dobu prostřídalo nejméně 150 lidí. A jak vlastně celá oslava probíhala?

Ráno v 9.30 hodin se začali scházet zástupci města Frýdek-Místek. Přišly také kolegyně z komunitního plánování a spolupracujících organizací. Měli jsme pro sebe sice jen málo času, ale stihli jsme toho docela dost. Kromě úvodního slova vedoucí klubu a pana ředitele jsme zvládli i zádrhel s nefungující technikou. Místo promítání filmu jsme živě diskutovali a hosté měli čas i na nezbednický dotazník s vylosováním „netradičních“ cen, napsání vzkazů a předání dárků.

Poté přišli kolegové z Charity. Program byl obdobný. Tentokrát počítač nestávkoval, a tak si spolupracovníci mohli prohlédnout krátký film, který byl průřezem událostí a vývoje Klubu Nezbeda za celou dobu jeho existence. Došlo také na slavnostní krájení dortu, gratulace a jedinečné dárky od zástupců všech středisek.

Odpoledne byl čas vyhrazen pro děti, jejich rodiče, navštívili nás i bývalí kolegové, kteří v klubu kdysi pracovali, praktikanti a dobrovolníci. Kromě posezení a občerstvení měli účastníci možnost si zasoutěžit a vyhrát drobné ceny v kole štěstí. Byl to náramný mumraj, ve kterém si každý našel to své a bavil se, jak dlouho chtěl.

Až někdy po 18. hodině se dveře klubovny zavřely. Ne však za uplynulými 20 lety. Ty v nás zůstanou nadále, jsou naší součástí. Stejně jako vzpomínky na krásnou oslavu.

Všem, kteří se do příprav i oslavy nějakým způsobem zapojili, moc děkujeme. Zúčastněným patří díky za milou návštěvu, zapojení se do aktivit, úžasné dárky, blahopřání, vzkazy a výbornou atmosféru… Bez toho všeho by nebyla oslava tím, čím byla.

Související galerie