Pouť na sv. Kopeček

Pouť na sv. Kopeček

Ráno jsme se vzbudili do slunečného dne, který sliboval teplotu šplhající ke 30 stupňům. Nikoho z účastníků poutě to však neodradilo a v plném počtu předem přihlášených jsme vyrazili směr Olomouc.

Během cesty vládla v autobusech příjemná atmosféra zpestřená modlitbou sv. růžence, rozbalováním bonbonů a naplněná očekáváním, co nám dnešní den asi přinese. Svatý Kopeček nás přivítal svou poklidnou a slunečnou náladou, kde až na pár maminek s kočárky téměř nikdo nebyl. Zaujaly nás výhledy do okolí, kdy se každý kochal okolní krajinou. Před 10 hod jsme se pomalu přesunuli do basiliky minor na mši sv., kterou celebroval frýdecký farář, P. Jozef Novák. Po mši nás pozdravil ředitel naší Charity, Martin Hořínek, který řekl mimo jiné: „… když člověk vyšplhá na kopec, získá určitý nadhled. Může se povznést a vidět najednou věci z jiné perspektivy.“ Následovala komentovaná prohlídka chrámu, kdy nám místní historik doslova popovídal o každém obraze, soše, kříži, kapli atd. Po prohlídce jsme se nechali převézt na oběd a po nezbytné zmrzlině a kávě jsme se přesunuli zpět do basiliky na litanie k Panně Marii a svátostné požehnání.

Ohlasy na pouť byly vesměs pozitivní jako: „s vámi pojedu zase rád; nechcete udělat 2 poutě za rok?; nehonila jste nás; opakovat!“

Související galerie