Pouť Tří králů už začala

Pouť Tří králů už začala

I když Tříkrálová sbírka oficiálně začíná až 1. ledna příštího roku, někteří zaměstnanci naší Charity se vydali na tříkrálové putování už v prosinci. Před začátkem sbírky je totiž nutné zapečetit všechny pokladničky a také rozvézt materiál pro malé koledníky. A tak se tři charitní auta plná pokladniček, tašek s materiály a korunek rozjela druhý prosincový týden do všech koutů Frýdeckomístecka.

Kromě zapečeťování na obecních a městských úřadech jsme také mohli obdivovat krásy našeho kraje pod sněhovou čepicí, protože hned první den našeho výjezdu se nesl ve znamení krásně padajících sněhových vloček. Tříkrálová a samozřejmě také vánoční atmosféra tím u nás propukla naplno.

Během tří dnů se nám povedlo nejen o několik stovek navýšit stav kilometrů na tachometrech služebních aut, ale také navštívit celkem 38 obcí a zapečetit 311 pokladniček. V termínu od 1. do 14. ledna se jich pak ujmou malí koledníčci a vyrazí s nimi do ulic roznášet poselství tří králů a popřát vše dobré v novém roce.

Pokud i vy máte zájem se Tříkrálové sbírky v příštím roce účastnit a chtěli byste se taky vydat koledovat ve své obci, kontaktujte koordinátora sbírky za Charitu Frýdek-Místek (Jana Opluštilová, jana.oplustilova@charitafm.cz).