Prázdniny ve městě v Klubu Nezbeda – tradičně a přitom pokaždé jinak

Prázdniny ve městě v Klubu Nezbeda – tradičně a přitom pokaždé jinak

I letos  si Klub Nezbeda pro děti z Frýdku-Místku a okolí připravil v rámci Prázdnin ve městě tři akce: tvoření, sportovní aktivity a výlet. Při akcích jde nejen o činnosti samotné, ale i o to, aby se děti, případně rodiče, s Klubem Nezbeda přímo seznámili a získali informace o jeho fungování, aktivitách a nabídce. Pravidelně se stává, že několik dětí zůstane klienty klubu. 

O tvoření a sportování byl velký zájem a tak byla kapacita naplněna už před otevřením klubovny a samotným zahájením akcí. Celkem se zúčastnilo 102 dětí, dokonce se přišli podívat i rodiče, které na akce také zveme. Většinou své dítko přivedou, prohodí pár slov s pracovnicemi a pak si pro něj zase přijdou. Někteří však zůstávají s dětmi po celou dobu.

A co všechno si mohly děti vyzkoušet?

Během Tvořivého dopoledne si mohly vyrobit lapač snů, náramky a náhrdelníky z perliček a korálků, látkové levandulové pytlíčky a v rámci doprovodné aktivity si  mohli vyluštit různé hádanky a rébusy nebo si vybarvit omalovánku či vlastní mandalu.

Turnajové dopoledne přineslo sportovní zápolení například ve foukané nebo stolním fotbálku. Děti se zúčastnily také kuličkiády a měly možnost si vyzkoušet svoji přesnost při házení míčku do tlamy Balůa. Během těchto aktivit si také mohly nechat od našich pracovnic namalovat něco na obličej.

Děti si z akcí odnášely radost z pěkně prožitého dopoledne, výrobky, diplomy a také odměny – balíčky se sladkostmi a také pozvánku na výlet nebo na další akce i běžné činnosti Klubu Nezbeda.

Pracovnice Klubu Nezbeda zase dostaly pozitivní zpětné vazby od dětí a rodičů a pochvalu za dobrou organizaci.

Související galerie