Předali jsme háčkováné chobotničky na neonatologickou kliniku ve fakultní nemocnici Ostrava

Předali jsme háčkováné chobotničky na neonatologickou kliniku ve fakultní nemocnici Ostrava

Vypadají tak nenápadně, ale pro předčasně narozené miminka mají obrovský význam. Řeč je o chobotničkách. Chapadla chobotnice zřejmě připomínají dětem pupeční šňůru a měkká pletenina zase matčinu dělohu, proto jim tak pomáhají.

Proto se pracovníci, klienti a příznivci Charity Frýdek-Místek  rozhodli pomoci předčasně narozeným dětem háčkováním. Nejen pracovníci a klienti, ale také rodinní příslušníci po dobu 3 měsíců háčkovali chobotničky, čepičky a ponožky. V pondělí 18. prosince pracovnice frýdeckomístecké Charity předaly chobotničky na neonatologickou kliniku ve fakultní nemocnici Ostrava. V nemocnici je čekalo velmi pěkné přivítání, na oddělení vládla i přes mnohdy nelehkou situaci miminek vánoční atmosféra. Zdravotnický personál pracovnice provedl celým neonatologickým oddělením, zavedl je na  jednotku intenzivní péče, kde jsou ty nejmenší miminka, která váží i 500 g a zodpověděl všechny dotazy. Pracovnice předaly celkem přes 70 chobotniček a několik páru ponožek a čepiček.

Děkujeme všem, kteří se aktivně podíleli na háčkování. Příští rok akci určitě zopakujeme, protože Vánoce jsou přeci o tom, abychom dělali ostatním radost a to i úplně těm nejmenším.

.
                        Lenka Vaňková