Rebel truck v místních ulicích

Rebel truck v místních ulicích

Už delší dobu jsme snili o tom, že bychom chtěli být v aktivním kontaktu s našimi klienty i přes zimu. A tak jsme se nechali inspirovat pár projekty jiných služeb, které nás motivovaly k odhodlání zkusit štěstí a napsat projekt „Rebel truck“ na Nadaci rozvoje občanské společnosti s cílem získat finanční podporu na koupi dodávky. „Odesláno, teď už jen čekat,“ zvolala vedoucí služby Aneta. Říká se, že trpělivost růže přináší, nebo snad trny?

Po pár měsících sledování předběžných výsledků podporovaných projektů šly z naší malé kanceláře slyšet hlasité radostné výkřiky. „Je to doma!“ Vyhlídka na studené zimní dny, které nás čekaly, byly plné naděje. Věděli jsme, že je před námi dlouhá a neznámá cesta, ale věděli jsme moc dobře, kvůli komu po ní chceme jít.

Druhým zásadním mezníkem bylo podepsání smlouvy a památná fotka se žlutým maskotem. Slavnostního aktu se účastnil náš pan ředitel, který nám z daleké Prahy dovezl symbolický šek.

Než jsme dostali zelenou, začali jsme pokukovat v ulicích po dodávkách, a přemýšleli, která by se nám líbila. Někdy to vypadalo, že máme jiné plány, než jen skouknout vnější část aut.

Přišla zelená a my jsme našli vhodnou dodávku, která se dovezla ze sousedního Německa. Taky sloužila dětem, takže její funkce se nemění – pro děti, navždy. Pár dokumentů se podepsalo a my jsme si pro ni jeli. To jste měli vidět ty jiskřičky štěstí v našich očích! S nadšením jsme ji zaparkovali na parkovišti a ještě dalších pár minut jsme ji okukovali. Každému z nás běhaly v mysli různé myšlenky, jak ji využijeme a upravíme tak, ať to nevypadá, že chceme děti unášet.

kjkjdnfjkndsjfnKvůli babímu létu, které dlouho netrvá, jsme neotáleli a zorganizovali vnější úpravu našeho Ferdy (tak mu občas říkáme :-)). Společně s dětmi a nadaným výtvarníkem Tomášem Bírošem jsme popustili fantazii z uzdy a začali tvořit. Jak to dopadlo? Takto!

Aktuálně musíme upravit pár věcí (sedačky, stůl,…), a pak se vydáme s Ferdou do ulic za dětmi, které to nemají v životě jednoduché. Díky dodávce se s nimi budeme scházet v bezpečném a teplém prostředí. Můžou s námi trávit volný čas, povídat si o věcech, které je trápí nebo jen být v prostoru, který jim poskytne skrýš před neúnosnou atmosférou doma.

Uvidíte-li posprejovanou dodávku, nevolejte policii :-)

Tímto příspěvkem, bych chtěla poděkovat NROS za finanční podporu, veřejnosti, která je ochotná podělit se s „kačkami“ s potřebnými a taky Anet a Martinovi, kteří dělali vše pro to, abychom projekt zrealizovali. Děkuji!

Rusz Lenka

Podpořeno z projektu Pomozte dětem organizovaného Nadací rozvoje občanské společnosti a Českou televizí

logo