RebelTruck s Benem Cristovaem

RebelTruck s Benem Cristovaem

Všímaví obyvatelé města už určitě postřehli, že je to nějaký ten pátek, co po Frýdku-Místku jezdí zvláštně pomalovaná dodávka. Tu v loňském roce zakoupila s podporou nadačního fondu „Pomozte dětem“ Charita Frýdek-Místek.

Vůz dostal název Rebel Truck. Jméno je odvozeno od terénní služby, která ho bude při své práci s dětmi a mládeží využívat. Zakoupený Ford Tranzit má plnit funkci mobilního zázemí, kde mohou streetworkeři rozvíjet vztahy se svou cílovou skupinou. Dodávka, která byla pro tento účel upravena, neslouží na převoz dětí a její využití je možné pouze na parkovišti, kde jí „Rebeláci“ zrovna v daný den přistaví. Pracovníkům umožní RebelTruck vykonávat svojí činnost i v období, kdy to z důvodu špatného počasí není jinak možné. Kromě osobních rozhovorů se zde nabízí i řada kontaktních a komunikačních her, při kterých klienti a zájemci mohou rozvíjet své sociální dovednosti.

V současné době má RebelTruck za sebou tříměsíční zkušební provoz. Za tuto dobu pracovníci evidují přes 200 návštěv a registrují na tento projekt pozitivní ohlasy. Nastal tedy správný čas dodávku „pokřtít“ a veřejně ji přijmout do týmu. Slavností zahájení proběhlo v pátek odpoledne 15. března v prostorách stodoly Faunaparku. Kmotrem dodávky se stal známý zpěvák Ben Cristovao, který jí osobně podepsal a také zkropil sektem.

Oslovení Bena nebylo náhodné. Tento zpěvák a sportovec je pro mnohé děti a mladé lidi pozitivním vzorem, zájem o jeho osobu byl patrný i během akce. Celkem přišlo přes 50 pozvaných hostů, kteří jsou s pracovníky Rebelu v kontaktu. Hosté si mohli kromě autogramiády a focení také poslechnout povídání Bena na řadu zajímavých témat. A co na akci říkají samotní účastníci? „Akce byla super. Nejvíc se mi líbil rozhovor, kdy nám Ben řekl i něco o svém dospívání. O tom, jak probíhala jeho puberta a jak se nenechal odradit od svých snů. Vlastně nám všem řekl, že když chceme a máme sen, máme si za ním jít a splnit si ho.“ Další klientka dodala: „Jsem fakt velice ráda, že jste pozvali zrovna jeho, je to idol spousty mladých lidí a z rozhovoru s ním šlo vidět, že je i dost rozumný. Sice je škoda, že nezazpíval žádnou svojí písničku, ale i tak tam bylo skvělé. Úžasná atmosféra s fajn lidmi.

Související galerie