Senioři si užili dýňobraní

Senioři si užili dýňobraní

Že ani důchodový věk neznamená jen sedět před televizí na gauči, dokázali soutěžící dvanáctého ročníku Her seniorů, který proběhl 18. října v Národním domě. Naše organizace letos měla tu čest celou akci zorganizovat a pro šest týmů si připravila soutěže nebo úkoly s tematikou dýňobraní.

Pracovnice Domu pokojného stáří si pro závodníky přichystaly disciplíny, které prověřily nejenom jejich fyzickou zdatnost, ale i mozkové závity. Jednotlivé týmy si tak vyzkoušely například shazování kuželek, poznávání předmětů ukrytých v dýni, přiřazování jmen k fotografiím slavných herců nebo slalom mezi dýněmi. Přestávky mezi disciplínami vyplnilo vystoupení dětí z folklórního souboru Ostravička, hra na harmoniku nebo focení ve fotokoutku.

Každý ze soutěžících si na památku odnesl účastnický list a malý dárek od naší Charity. Nejlepší tři týmy pak dostaly balíčky plné pochutin a samozřejmě něco sladkého na zub. Tím nejlepším týmem byli zástupci spolku Senioři České republiky. Předseda spolku Dalibor Kališ také převzal z rukou ředitele naší Charity organizátorský klíč, kterým přebral štafetu v pořádání her.

Za podporu Her seniorů 2018 děkujeme firmám Sky Paragliders, HK Metalex a Radegast, které darovaly ceny pro soutěžící.

Související galerie