Síť Senior pointů se rozšiřuje!

Síť Senior pointů se rozšiřuje!

Frýdlant nad Ostravicí se během října zařadí do skupiny měst, ve kterém mají senioři možnost využít služeb tzv. Senior pointu. Senior point zřídila Charita Frýdek-Místek za podpory města Frýdlant nad Ostravicí a Moravskoslezského kraje.

STento  projekt přinese frýdlantským seniorům možnost setkávat se a získat informace o možnostech aktivního využití volného času. V budoucnu plánuje také přednášky a besedy, které se budou věnovat bezpečnosti nebo prevenci. Dále bude v Senior pointu k dispozici počítač s přístupem na internet. Další důležitou službou, kterou centrum nabídne, bude možnost bezplatné konzultace na vybraná specifická témata (právo, sociální oblast, poradenství v oblasti spotřebitelských nákupů apod.)

Zajímavým benefitem, který přinese otevření Senior pointu, je možnost bezplatné registrace do sítě Senior pas, která nabízí široké množství různorodých slev (wellness, stravování, nákupy, ubytování apod.), která je možná pouze na tomto místě.

Senior point naleznete v prostorách Střediska sociálních služeb ve Frýdlantu nad Ostravicí, otevřeno má v pondělí od 13.00 do 17.00 a čtvrtek od 8.00 do 12.00 a všechny jeho nabízené služby jsou zdarma.