Vernisáž obrázků a fotografií

Vernisáž obrázků a fotografií

Ve středu 21. března proběhla v Domě pokojného stáří vernisáž obrázků a fotografií, která byla pomyslným vrcholem mezigeneračního projektu s názvem "Zachyť mi vzpomínky".

V rámci projektu se podařilo propojit deset studentů s pěti seniory, kteří během návštěv v loňském roce studentům vyprávěli o svém oblíbeném místě z mládí, na které se již nemohou podívat. Úkolem studentů - dobrovolníků bylo poté na místo určení zajet, podívat se na něj "očima svého seniora" a vyfotit jej. Studenti se rozjeli do Paskova, Starého Města, Malenovic, Trojanovic a jedna dvojice fotila ve Frýdku-Místku.

Dalším rozměrem projektu bylo navázání spolupráce se 4.ZŠ, která v říjnu loňského roku pozvala seniora z Domu pokojného stáří na besedu do druhých tříd. Senior, kterého děti oslovovali "dědo", velmi poutavě líčil zážitky z dětství, které strávil v hájovně. Děti poté během podzimu malovaly obrázky, zachycující vše, co si z vyprávění pamatovaly.

"Tento projekt nám ukázal, že se mosty dají stavět napříč časem a prostorem, mezi minulostí a přítomností, mezi generacemi. Stavění mostů nás obohacuje, umožňuje nám doplňovat naše pohledy a naplňuje naše vnímání novými dimenzemi", řekl na vernisáži ředitel Charity Frýdek-Místek, Martin Hořínek.

Související galerie