Betlém, kam se podíváš

Betlém, kam se podíváš

Vánoční svátky jsou sice již za námi, ale připomeňme si jednu dřevem provoněnou akci, které jsme se během Vánoc zúčastnili. Na Štěpána se navzdory státnímu svátku a prázdninám odemkly dveře osmé základní školy v Místku; škola otevřela z mnohem příjemnějších důvodů, než je pololetní zkoušení nebo písemka. Konal se zde totiž již 16. ročník tradiční výstavy betlémů, kterou pořádá pan Josef Kleinwächter.

Na návštěvníky čekalo přes 160 betlémů, právem se jedná o největší výstavu tohoto typu v Beskydech. Na výstavě nemohli také chybět známí řezbáři, kteří svá díla vytvářeli přímo na místě. Svůj řezbářský um předvedl například Jiří Rozehnal, Lupo Anneta nebo Zdeněk Nytra. Prostorami školy se však nenesly jen údery dlát mistrů řezbářů, ale také tóny vánočních písní a koled. O hudební doprovod se postaral dětský sbor Osmband, Catena Musica nebo Šuba Duba Band.

Vstup na celou akci byl po dobu obou dnů bezplatný, návštěvníci však mohli přispět do kasiček naší Charity. Veškerý výtěžek bude použit na podporu volnočasových aktivit klientů Charitního týdenního stacionáře a na podporu vzdělávání v rámci Terénní služby ZOOM. Během této jedinečné akce se podařilo vybrat krásných 27 180 Kč.

Tímto bychom chtěli poděkovat všem štědrým dárcům a hlavně panu Kleinwächterovi za pozvání a možnost účastnit se této skvělé akce.