Novinky

Když videohovor nestačí
14. května 2020 Aktuálně u nás

Když videohovor nestačí

Setkávání s rodinou a kontakt s blízkými je pro nás pro všechny velmi důležitý.  Nejinak tomu je i u klientů Domu pokojného stáří, kteří mají v současné době z bezpečnostních důvodů zakázány návštěvy svých nejbližších.

Doučování v současné době
20. dubna 2020 Aktuálně u nás

Doučování v současné době

Doučování dětí je nyní aktuálnější než kdy dříve. V době, kdy jsou kvůli vládnímu opaření školy zavřené, byla naše činnost také dočasně přerušena. Nyní však znovu fungujeme v plném nasazení.

DOBROdění
14. dubna 2020 Aktuálně u nás

DOBROdění

Zprávy o průběhu pandemie na nás vyskakují z každého rohu, vládní omezení jsme pocítili na vlastní kůži a velikonoční svátky jsme letos trávili úplně jinak než obvykle. Může to působit dojmem, že se v současné době kolem nás nic pozitivního neděje. Opak je ale pravdou. Současná situace odhalila, že jako společnost umíme držet při sobě. Odložili jsme každodenní žabomyší spory a táhneme za jeden provaz. Snažíme se pomáhat potřebným, ať už nákupy pro seniory, šitím roušek nebo péčí o nemocné.

Zkroťte své finance 2. – Půjčit si či nepůjčit, to je, oč tu běží
30. března 2020 Aktuálně u nás

Zkroťte své finance 2. – Půjčit si či nepůjčit, to je, oč tu běží

V minulém článku jsme řešili to, jak předejít zadlužení a jako základní nástroj jsme si stanovili rodinný rozpočet. Ve 2. díle této minisérie si pokládáme zásadní dotaz - půjčit si, či nepůjčit? Místo odpovědi si naservírujeme další otázky.

S námi nejste sami ani teď
30. března 2020 Aktuálně u nás

S námi nejste sami ani teď

Současná situace není příjemná pro nikoho z nás. Vládní omezení, obavy o zdraví, izolace od rodiny a přátel mohou v mnohých z nás vyvolat strach a osamělost. Ještě více se současný stav dotýká ohrožených skupin, jako jsou nemocní nebo staří lidé.

Když jsou překážky výzvami aneb jeden vyhraný boj s koronou
26. března 2020 Aktuálně u nás

Když jsou překážky výzvami aneb jeden vyhraný boj s koronou

Díky odsouvání termínu otevření Centra duševního zdraví a následného „ztrácení“ již vybraných pracovníků, jsme tento týden měli již čtvrté výběrové řízení za poslední rok. A přicházejí další překážky v podobě vládních opatření kolem koronaviru – omezený pohyb obyvatel, zákaz shromažďování. V této chvíli se hodí flexibilita našeho malého, nápady sršícího, pozitivně laděného týmu, který se jen tak nevzdává. Nabídli jsme přihlášeným zájemcům pracovní pohovor v podobě online interview. No, bylo to zábavné. Na obou zúčastněných stranách přibyly rozpaky z nezvyklého způsobu provedení, k již tak běžnému adrenalinu výběrových řízení.

Nastavení mysli s prvky CARe a mindfulness - další přednáška z cyklu Charita sobě
19. března 2020 Aktuálně u nás

Nastavení mysli s prvky CARe a mindfulness - další přednáška z cyklu Charita sobě

V pátek 13. března jsme měli zřejmě na dlouhou dobu poslední možnost se sejít a aspoň na chvíli, v rámci možností, vypnout myšlenky od řádění koronaviru ve světě. Charita Frýdek-Místek totiž v tento den uspořádala další přednášku v rámci projektu Charita sobě. Tyto vzdělávací akce se snaží využít nezměrných vnitřních zdrojů, které máme především v našich zaměstnancích. Každý z nás je v něčem dobrý a má v nějaké oblasti, ať už pracovní či soukromé, spoustu znalosti a zkušeností, kterými může obohatit své kolegy. Přednáška ze dne 13. března byla věnována nastavení mysli s prvky CARe a mindfulness a jejími lektory byly Mgr. Dominika Jonáková a Mgr. Kristýna Syslová. Obě tyto dámy pracují ve službě ZOOM, jež se zaměřuje na osoby s chronickým duševním onemocněním.

Šiju, šiješ, šijeme
19. března 2020 Aktuálně u nás

Šiju, šiješ, šijeme

Výjimečný stav, který nyní zažíváme díky bezpečnostním opatřením, svedl dohromady pracovníky napříč charitními středisky, kteří využili prostory Denního centra Maják a pustili se do šití látkových roušek pro potřeby našich klientů a pracovníků. A tak se od ráno stříhalo, špendlilo, zašívalo, žehlilo a taky mluvilo – v tom nám roušky nezabránily :-)

Roušky nejsou ostuda
17. března 2020 Aktuálně u nás

Roušky nejsou ostuda

Současná doba, kdy je situace ohledně onemocnění COVID-19 nejenom v našem městě vážná, přinesla kromě omezení volného pohybu na veřejnosti také povinnost nosit roušky či si jinak chránit obličej. Kromě toho ale také ukázala, že Charita Frýdek-Místek umí držet pospolu.

S Rebelem na hokej
12. března 2020 Aktuálně u nás

S Rebelem na hokej

Hokej má u nás v republice silnou tradici a velkou fanouškovskou základnu napříč všemi generacemi.

Zachycení okamžiku
26. února 2020 Aktuálně u nás

Zachycení okamžiku

„Že napíšete opět nějaký článek o těch vašich fotkách co vyhrály?“ zeptal se mě náš ředitel na vernisáži fotek s názvem Můj svět, která opět proběhla ve Slezském zemském muzeu v Opavě.  „Chtělo by to nějaký příběh, jak a proč vznikly“ pokračoval.

Poskytování zpětné vazby
26. února 2020 Aktuálně u nás

Poskytování zpětné vazby

Během semináře „Poskytování zpětné vazby“ jsme se mohli pod vedením zkušené a lidsky otevřené lektorky paní Baránkové společně zamyslet nad vlastními zažitými modely chování, které pro každého z nás bývají více či méně funkční.

Klub Nezbeda má nového brášku
20. února 2020 Aktuálně u nás

Klub Nezbeda má nového brášku

Toto přirovnání nás napadlo, když jsme s kolegyněmi uvažovaly, jak netradičně sdělit informaci otevření frýdeckého NZDM Klubu Nezbeda na Husově ulici 3293.

Jak fotit a nastavovat fotoaparát
12. února 2020 Aktuálně u nás

Jak fotit a nastavovat fotoaparát

Druhou únorovou středu proběhl v prostorách Charitní odlehčovací služby první z kurzů „Jak fotit a nastavit fotoaparát“ s paní Alenou Cmielovou, a to v rámci projektu Charita sobě. 

Vítězové soutěže
8. února 2020 Aktuálně u nás

Vítězové soutěže

Tříkrálová sbírka je letos definitivně za námi. Všechny pokladničky jsou rozpečetěny a uloženy v krabicích k letnímu spánku než budou v prosinci opět rozvezeny do obcí a měst na Frýdeckomístecku. Letošní rekordní výnos, který nás všechny velmi mile překvapil, je uložen v bance. A tříkrálové přehozy pro koledníky jsou schovány ve skříních, kde čekají na 21. ročník sbírky. Jedna maličkost však schází, a tou je vyhlášení tříkrálové soutěže, do které mohli koledníci zasílat fotky, videa i obrázky. Pro ty se následně hlasovalo na našem webu.