Chodník v zahradě Oázy pokoje dostal nový kabát Zobrazit fotogalerii
27. července 2020 Aktuálně u nás

Chodník v zahradě Oázy pokoje dostal nový kabát

Oáza pokoje je domov se zvláštním režim pro osoby s duševním onemocněním. Klientům v tomto zařízení poskytujeme péči 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Snažíme se, abych jejich pobyt u nás byl co nepříjemnější, a proto si na každý den připravujeme zajímavý program plný různorodých aktivit. Někdy hrajeme paměťové hry, jindy společně pečeme koláče nebo jiné dobroty, tvoříme výzdobu do společných prostor nebo se vydáme na výlet do zajímavých míst v okolí. Nejraději však všichni trávíme čas na naší zahradě, o kterou společně pečujeme a kterou hojně využíváme nejen ke společným aktivitám, ale také k odpočinku a relaxaci.

Betonový chodník na zahradě už potřeboval důkladnou opravu, protože díry v něm značně stěžovaly pohyb klientům upoutaným na invalidní vozík. Proto jsme neváhali a pustili se do oprav.

Nejdříve bylo potřeba odvézt kopec hlíny, který zůstal po vybudování fitness hřiště. S tímto úkolem nám pomohli firemní dobrovolníci z firmy Hyundai, za což jim moc děkujeme. Bez jejich svalů a odhodlání bychom to nezvládli. Přebývající hlínu jsme odvezli do sousední mateřské školky, kde z ní dětem vybudují kopec na sáňkování. Jako poděkování jsme od dětí dostali krásné obrázky, na které namalovaly, co všechno budou moct na novém kopci provádět. Po vyvezení hlíny se práce chopily silné stroje a neméně silní muži z Technických služeb města Frýdku-Místku, kteří napřed vybagrovali nevyhovující povrch chodníku a následně položí novou vrstvu.

Za možnost opravit chodník v Oáze pokoje a vytvořit tak klientům ještě hezčí prostředí děkujeme Moravskoslezskému kraji, který nám poskytl finanční podporu.

Mgr. Jana Opluštilová

Mgr. Jana Opluštilová

PR manažer
Tel.: 734 682 682 E-mail: 58AkO~fdblGs2~l7VX~mYZhaa8swO1p