Když videohovor nestačí Zobrazit fotogalerii
14. května 2020 Aktuálně u nás

Když videohovor nestačí

Setkávání s rodinou a kontakt s blízkými je pro nás pro všechny velmi důležitý.  Nejinak tomu je i u klientů Domu pokojného stáří, kteří mají v současné době z bezpečnostních důvodů zakázány návštěvy svých nejbližších.

Klientům jsme se snažili kontakt zprostředkovat pomocí videohovorů, ale přeci jen není nad osobní setkání. Proto zaměstnanci Domu pokojného stáří vytvořili speciální místnost, v níž se klienti mohou beze strachu z nákazy a v soukromí, setkat se svými nejbližšími. Setkání probíhá přes prosklené dveře a rodiny spolu komunikují pomocí speciálních VOIP telefonů. Návštěva vstoupí do místnosti bočním vchodem, takže nepřichází do kontaktu s klienty domova ani s jeho zaměstnanci. Po skončení každé návštěvy dojde k pečlivému úklidu a dezinfekci návštěvní místnosti a jejího příslušenství.

„Toto řešení je opravdu dobré, moc se mi líbí. S rodinou jsme se neviděli přes dva měsíce, což je opravdu dlouhá doba. Teď jsme se mohli konečně setkat. Člověk je pak hned klidnější. Rodina už za mnou byla dvakrát a přijdou zase o víkendu. Moc se nám tato možnost návštěv líbí,“ popsala své pocity z návštěv „za sklem“ paní Verona, která je klientkou Domu pokojného stáří.

„Je to jedinečná věc, kterou pro nás zaměstnanci udělali. Je to výborné, jsem za to moc vděčná. Už za mnou přišly tři návštěvy a zítra budu mít další,“ dodala paní Zdeňka.

Mgr. Jana Opluštilová

Mgr. Jana Opluštilová

PR manažer
Tel.: 734 682 682 E-mail: 58AkO~fdblGs2~l7VX~mYZhaa8swO1p