Nastavení mysli s prvky CARe a mindfulness - další přednáška z cyklu Charita sobě Zobrazit fotogalerii
19. března 2020 Aktuálně u nás

Nastavení mysli s prvky CARe a mindfulness - další přednáška z cyklu Charita sobě

V pátek 13. března jsme měli zřejmě na dlouhou dobu poslední možnost se sejít a aspoň na chvíli, v rámci možností, vypnout myšlenky od řádění koronaviru ve světě. Charita Frýdek-Místek totiž v tento den uspořádala další přednášku v rámci projektu Charita sobě. Tyto vzdělávací akce se snaží využít nezměrných vnitřních zdrojů, které máme především v našich zaměstnancích. Každý z nás je v něčem dobrý a má v nějaké oblasti, ať už pracovní či soukromé, spoustu znalosti a zkušeností, kterými může obohatit své kolegy. Přednáška ze dne 13. března byla věnována nastavení mysli s prvky CARe a mindfulness a jejími lektory byly Mgr. Dominika Jonáková a Mgr. Kristýna Syslová. Obě tyto dámy pracují ve službě ZOOM, jež se zaměřuje na osoby s chronickým duševním onemocněním.

Předpokládám, že pojmy jako model CARe a mindfulness jsou pro většinu z nás neznámé. Náplní přednášky bylo právě vysvětlení těchto pojmů i přístupů, které se za těmito slovy skrývají. Lektorky nám přiblížily, že model CARe a jeho metody se zabývají komplexním přístupem ke klientovi a práci s jeho prostředím a zdroji. Mindfulness je jakási životní všímavost a plné vnímání prožívané skutečnosti. Domnívám se, že nabyté poznatky mohu já sama aplikovat jak v profesním životě v interakci se svými klienty, tak i ve vztazích se svými nejbližšími i k sobě samé.

Na závěr musím ocenit vysokou profesionalitu, s jakou obě lektorky přednášku vedly a navzájem se doplňovaly. Bylo znát, že o metodách, které nám prezentovaly, nemají jen teoretické znalosti, ale že je i aplikují v praxi se svými klienty.

Mgr. Lenka Janečková

Mgr. Lenka Janečková

sociální pracovník Poradenského centra
Tel.: 737 627 872 E-mail: _hEkU.541kLn2ZdlVX~mYZhaa8swO1p