Nezbedové se podívali na svět z koňského hřbetu Zobrazit fotogalerii
1. září 2020 Aktuálně u nás

Nezbedové se podívali na svět z koňského hřbetu

Říká se, že pohled na svět z koňského hřbetu patří k těm nejhezčím. Pravdivost tohoto tvrzení si mohly na vlastní kůži ověřit děti z Klubu Nezbeda. Díky podpoře města Frýdek-Místek se v doprovodu pracovnic vydaly za na jízdárnu Muchovice pod Lysou horou. Byl to nejen výlet za (sebe)poznáním, protože si děti vyzkoušely novou aktivitu, ale také poznaly nové kamarády. Jednalo se totiž o společný výlet obou nezbeďáckých poboček.

A jaký to byl pro děti zážitek? Na to nám odpověděla Sára a Marek. „Pro mě byl výlet do Muchovic výjimečný – ještě jsem totiž na koni neseděla. Měla jsem docela strach. Paní od koní si mě dokonce vybrala jako dobrovolníka a ukazovala na mně, jak se na koně správně nasedá, kam patří nohy nebo jak držet otěže. Pak jsme jeli na vyjížďku. Zpočátku jel kůň klidně. To jsem měla čas pozorovat i přírodu kolem. Když se ale dal do klusu, soustředila jsem se jen na to, abych nespadla. Byl to zážitek,“ zhodnotila Sára dobrodružný výlet. Pro Marka to nebyla první zkušenost s koňmi, ale i tak jej ledaco překvapilo. „Teď to tedy bylo podruhé, co jsem seděl na koni, a musím říct, že podstatně jiné. Hlavně v tom, že to bylo přímo v přírodě. Když jsem seděl na koni a on poklidně kráčel loukou, tak mi to připadalo docela nudné.

Říkal jsem si: ‚A to je jako všechno? Proto jsem tady jel? Dobrodružné to začalo být až ve chvíli, kdy jsme vjeli na úzkou stezku do lesa. Chvílemi jsem opravdu uvažoval, zda z toho koně nesesednu a nedojdu zbytek trasy po svých. Nakonec jsem to ale zvládl!“ doplnil k výletu Marek.