Sweetsen fest pomáhá Zobrazit fotogalerii
24. června 2020 Aktuálně u nás

Sweetsen fest pomáhá

Konec června je tradičně spojen s koncem školního roku a začátkem prázdnin. V našem fajném městě se však taky nese ve znamení hudby, zábavy a pomoci. Probíhá zde totiž benefiční festival Sweetsen fest, kde se neplatí vstupné, místo toho mohou návštěvníci přispívat do kasiček tří neziskových organizací, které na území města pomáhají seniorům, nemocným, rodinám v nouzi a dalším potřebným.  K těmto organizacím patříme i my. Místo klasického shonu kolem příprav na náš den D na festivalu máme letos díky vládním opatřením čas se ohlédnout za minulým ročníkem. Loni se nám díky štědrosti návštěvníků a nadšení dobrovolníků, kteří nám na festivalu pomáhali, podařilo vybrat krásných 21 607 korun. Tato částka pomohla právě tam, kde je jí nejvíce potřeba.    

Celou částku jsme rozdělili mezi tři střediska – Klub Nezbeda, Rebel a Denní centrum Maják. V Klubu Nezbeda, který pracuje s dětmi a snaží se být jejich parťákem na cestě dětstvím, si za svůj podíl pořídili vysavač, protože ten starý jim zrovna dosloužil. Vaše příspěvky přinesly radost také klientům Denního centra Maják. Díky nim se se společně mohli podívat na zámek v Raduni. Během jednodenního výletu si prohlédli interiér zámku a přilehlou oranžerii. Den si moc užili a byl pro ně krásným zpestřením běžného týdenního programu. Vybrané peníze v neposlední řadě také „zatopily“ dětem, které si oblíbily dodávku naší služby Rebel. Pracovníci ji totiž vybavili externím topením a vytvořili tak z Rebeltrucku ještě příjemnější prostor, kde mohou společně s dětmi trávit čas i v době, kdy rtuť teploměru klesá k nule.

My už se moc těšíme na září, festival totiž letos proběhne v náhradním termínu 10.–13. září. S námi se budete moct potkat v pátek 11. září a zjistíte, že jsme si pro děti i dospělé přichystali zajímavý program.

Mgr. Jana Opluštilová

Mgr. Jana Opluštilová

PR manažer
Tel.: 734 682 682 E-mail: 58AkO~fdblGs2~l7VX~mYZhaa8swO1p