Terénní odlehčovací služba
7. ledna 2020 Aktuálně u nás

Terénní odlehčovací služba

Možná Váš příběh vypadá právě takto… Věnujete se péči o svého tatínka, ale jako každý z nás si potřebujete také vydechnout a odjet na několik dní na dovolenou. Máte sice ještě oba rodiče, ale Vaší mamince již také ubývají síly a vůbec tak nějak spoléhá na Vaši pomoc, i když si to možná ani sama nechce přiznat, o svého manžela se přece dokáže postarat sama…

Vy však cítíte za své rodiče zodpovědnost, a pokud se vůbec rozhodnete na dovolenou odjet, pak si ji stejně moc neužijete, protože budete stále myslet na to, jak to rodiče doma zvládají. Co když Váš tatínek upadne a maminka mu nebude schopna pomoci? Co když se mamince udělá špatně a nebude se moci o tatínka postarat? Zvláště když víte, že jediným člověkem, na kterého se rodiče mohou obrátit, jste právě Vy.

 

  • Cítíte se přetížení a vyčerpaní?  
  • Zdá se Vám, že jste na veškerou péči sami?  
  • Pro nepřetržitou péči o Vaše blízké nemáte čas si zajít k lékaři nebo na úřad?

 

Pokud je Vám taková nebo podobná situace povědomá, nejste rozhodně sám/sama, s příběhy jako je tento se setkáváme každý den. A právě pro Vás jsme tady. Naše sociální pracovnice Vám pomůže promluvit s rodiči, uklidnit je, vše vysvětlit a naplánovat pomoc přesně v takovém rozsahu, jaký potřebujete. Naše pracovnice v přímé péči Vám potom pomohou s veškerou péčí, na které se domluvíme po takovou dobu, po kterou nás budete potřebovat.

 

Umožníme Vám získat čas k odpočinku a načerpání nových sil.

Prioritou je pro nás dodržování běžného denního rytmu Vás a Vašich blízkých.

Svou přítomností u Vás doma často osvěžíme rodinnou jednotvárnost.

Naše služba Vám přinese nové podněty ke zlepšení či zjednodušení péče.

 

V případě zájmu kontaktujte vedoucí střediska Kateřinu Göttlicherovou, DiS., katerina.gottlicherova@charitafm.cz, 731 638 280.

 

Silvie Vojkovská

Silvie Vojkovská

manažer komunikace
Tel.: 733 741 564 E-mail: %byFZ32n-cxy.ca7VX~mYZhaa8swO1p