Základní přehled postupu při oddlužení
4. září 2020 Aktuálně u nás

Základní přehled postupu při oddlužení

Po prázdninové přestávce opět pokračuje interní vzdělávání Charita sobě. V pátek 4. září jsme navštívily Poradenské centrum ve Frýdlantě nad Ostravicí, kde na nás čekala sociální pracovnice Bc. Gabriela Cvejnová.

V semináři „Základní přehled postupu při oddlužení“ jsme se dozvěděly, že naše Poradenské centrum Charity Frýdek-Místek má na sepisování návrhů na oddlužení akreditaci, jakým způsobem nejčastěji dluhy vznikají, co dělat, když dojde k zablokování účtu dlužníka, apod.
Paní lektorka nám vysvětlila, jak probíhají schůzky s klienty, kteří se na ně v této situaci obrátí a jakých informací a dokladů je u tohoto setkání potřeba. Dále už je na samotném klientovi zvážit, zda je pro něj oddlužení výhodné a rozhodne se pro něj, či nikoliv. Popsala nám podrobně celý průběh oddlužení. Dostaly jsme možnost zkusit si vypočítat na „dluhové kalkulačce“, zda bychom při určitém čistém příjmu a určitých vyživovacích povinnostech na oddlužení dosáhly a nahlédnout do přehledu osob, které v oddlužení jsou. 


Lektorka nám svými odbornými znalostmi odkryla zajímavé téma oddlužení, které se může dotknout nás i našich blízkých. Děkujeme!

Ing. Drahomíra Gongolová

Ing. Drahomíra Gongolová

personalista
Tel.: 739 588 833 E-mail: Zknr5_~jW5ty45ed-onjGK7%WkvDR4c4Ys