Den pro pečující

Akce, která pomáhá lidem, pečujícím doma o svého nemocného blízkého, dozvědět se víc o tom, „JAK NA TO“. Mimo jiné se potkají nejen s odborníky, ale také s dalšími lidmi, kteří jsou rovněž neformálními pečujícími a mohou navzájem sdílet své zkušenosti.

Den pro pečující v Charitě Frýdek-Místek probíhá pravidelně každý rok, ovšem v roce 2020 se tato akce konala ONLINE.

  • První přednáška byla na téma „BEZPEČÍ SENIORŮ – NEKALÉ PRAKTIKY PRODEJCŮ“. Přednášející, Mgr. Renáta Horáková, pracuje ve Sdružení obrany spotřebitelů Moravskoslezského kraje.
  • Pro ty, kdo mají rádi životní příběhy, jsme natočili ROZHOVOR S ŽENOU, KTERÁ 8 LET PEČOVALA O SVOU NEMOCNOU TCHÝNI. Co vše musela překonat a jak se s tím popasovala, to si můžete poslechnout v nahrávce: https://www.youtube.com/watch?v=TxahLItQfn0&t=85s
  • V INTERVIEW S VEDOUCÍ MOBILNÍHO HOSPICE, Mgr. Pavlou Stýskalovou, jsme mluvili o celém procesu umírání, počínaje dnem, kdy rodina zjistí, že jejich blízký umírá. V čem všem rodině tým pracovníků mobilního hospice může pomoct? Co je a není pravda o umírání? To vše zjistíte v následující nahrávce: https://www.youtube.com/watch?v=8BZZXGrSDeg&t=32s

Další DNY PRO PEČUJÍCÍ by se měly konat v první polovině roku 2021. Zda to bude již osobně nebo opět online, to ukáže čas a vývoj situace kolem covid-19. Nicméně, pokud bude možné uskutečnit akci alespoň pro určitý počet uchazečů, mohli bychom se těšit na další sérii zajímavých přednášet, které mnohým pomáhají překlenout těžké období, kterým péče o nemocného blízkého jistě je.