Charitní pečovatelská služba

 "Ve stáří i nemoci, doma s naší pomocí"

IMG_0768

Kontaktní údaje

F. Čejky 450, 738 01 Frýdek-Místek
tel. 733 676 613
e-mail: marcela.piskorova@charitafm.cz 

 

Kdo jsme a co děláme

Charitní pečovatelská služba je terénní registrovanou sociální službou dle  Zákona o soc. službách. Služba je hrazena uživatelem a její cenu upravuje zákonný předpis. Ceník je k dispozici ke stažení nebo v sekci Dokumenty ke stažení.

 

Komu pomáháme

Cílovou skupinou jsou osoby žijící na území města Frýdku-Místku, Frýdlantu nad Ostravici a jejich okolních obcí (seznam těchto obcí níže).

Tyto osoby nemohou bez pomoci žít a dožít v domácím prostředí, nacházejí se v nepříznivé sociální situaci, která vznikla vlivem snížené soběstačnosti z důvodu vyššího věku, chronického onemocnění a zdravotního postižení.

Jedná se konkrétně o :

  • seniory -  lidé starší 65 let,
  • dospělé lidi se zdravotním postižením ve věku 19 – 64 let, chronicky nemocné  ve věku 19 – 64 let.

 

Kde pomáháme

Baška (Hodoňovice a Kunčičky u Bašky), Bruzovice, Dobrá, Fryčovice,  Frýdek-Místek (včetně jeho částí – Zelinkovice, Lysůvky, Chlebovice, Skalice, Lískovec), Frýdlant nad Ostravici (včetně jeho částí – Nová Dědina, Nová Ves, Lubno), Janovice, Lhotka, Malenovice, Metylovice, Morávka, Nižní Lhoty, Nošovice, Ostravice, Palkovice (Myslík), Paskov,  Pržno, Pstruží, Raškovice,  Řepiště, Sedliště, Staré Město, Staříč, Sviadnov, Žabeň

 

Služba nabízí

Základní činnosti a úkony, které zahrnují širokou škálu  pomoci při péči  o vlastní osobu nebo domácnost a zprostředkování se  společenským prostředím. Bližší vymezení najdete v sekci Nabízené služby.

 

Provozní doba kanceláře služby pro veřejnost

 

pondělí, středa 8:00 - 12:00 12:30 - 15:30
úterý, čtvrtek, pátek 8:00 - 12:00 jinak telefonicky

 

 

Charitní pečovatelská služba je realizována s finanční podporou Moravskoslezského kraje a Statutárního města Frýdek-Místek

logo_cesky_corel 1467877283_logo_84_1

 

Projekt "S automobily do terénu" realizovaný v Charitní pečovatelské službě Charity Frýdek-Místek je spolufinancován Evropskou unií.

Registrační číslo: CZ.06.2.56/0.0/0.0/16_040/0002236
Období realizace: 1. 8. 2017 - 31. 8. 2018
Výzva: 06_16_40 - Rozvoj sociálních služeb v SVL
Název programu: Integrovaný regionální operační program
Hlavní cíl projektu: Cílem je zvýšení kvality a dostupnosti terénních sociálních služeb, a to osobní asistence, pečovatelské služby, sociální rehabilitace a sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi poskytovaných Diecézní charitou ostravsko-opavskou a osmi oblastními charitami na území Moravskoslezského a Olomouckého kraje pořízením 25 automobilů pro kvalitní poskytování terénních sociálních služeb, obnovu a zkvalitnění technické základny stávajících sociálních služeb sociální práce.

IROP_CZ_RO_B_C RGB