Důvody zaměstnanců

Práci lze bez problémů skloubit s malými dětmi - pružná pracovní doba, možnost zkráceného úvazku a 6 týdnů dovolené jsou skvělé benefity po návratu z rodičovské dovolené.

Možnost dalšího vzdělávání, uplatnění vlastních nápadů na pracovišti i nadšení ostatních kolegů umožní sebe rozvoj každému zaměstnanci.

Darina K.

Mám skvělého vedoucího a úžasnou kolegyni ! Práce s dětmi mě baví a naplňuje. Je zde možnost vzdělávání a účastí na konferencích a to je super! 
 
Lucka V.
Hodně pomohlo to, že se můžu dovolit vrátit se do práce po mateřské s malými dětmi. Je možné mít zkrácený úvazek, docházet do práce i na pozdější dobu tak, abychom mohly odvézt děti do škol a školek.  
 
Renáta P.
 

 

Kladně hodnotíme hlavně pracovní kolektiv a možnost domluvit se na směnách v mimořádných situacích, také akce konané pro zaměstnance a rodinné příslušníky (např. vánoční večírek, sportovní akce pro zaměstnance a rodiny) a to, že jsme zodpovědné sami za sebe a svou odvedenou práci, přínosem je pro nás možnost 30 dnů dovolené, stravenky, penzijní spoření, firemní telefonní síť, pracovní dobu 7,5 hod., služební telefon…

Jana Z., Dana G

Potkal jsem tady lidi, kteří svojí práci vnímají jako poslání, jsou zapálení pro pomoc ostatním a dávání je naplňuje. Přátelský přístup a možnost být sám sebou jsou benefity, které mě zde drží již několik let. 

Martin P. 

Podpora ze strany vedení i kolegů, skvělý pracovní kolektiv, svobodné pracovní prostředí, prostor pro seberozvoj a sebe-realizaci, podpora vzdělávání, zkrácený pracovní týden na 37,5, 6 týdnů dovolené, flexibilní pracovní doba, možnost vybavit upravit si kancelář dle svého gusta, společné kulturní a sportovní akce

Kateřina S., Kristýna S., Dominika J.

Na nástěnce máme citát pana ředitele, že nejdříve musíme rozkvést, až pak můžeme vydat plody. Jsem tu zatím krátce, vnímám však, že to nejsou prázdná slova. Zaměstnanci Charity FM mají dostatek podpory od vedení, takže mohou skutečně rozkvést.   

Jana J.

Mnoho seniorů si myslí, že pro své nejbližší jsou velké břemeno, že na světě jsou déle, než by měli být.

Při mé práci je největší ocenění to, že pomoc, kterou jim poskytnu a dobré slovo, vykouzlí úsměv na jejich tvářích, jiskru v očích, že nejsou břemenem. A to pohladí i mé srdce.

Dobrý šéf a dobrý kolektiv – a do práce jdu ráda a s energií

Samozřejmě peníze, bez peněz není život.

Gabriela N.

Když jsme nastupovala před 7 lety do Charity Frýdek-Místek, hodně mi pomohlo, že jsme mola mít zkrácený úvazek, což každá matka s malými dětmi ocení. Nastoupila jsme od úžasného kolektivu, který drží pospolu a je ochotný si vzájemně pomoci. Což jsme nikde jinde nezažila.

Mám možnost se vzdělávat, účastnit se odborných kolegií nebo konferencí a tím rozvíjet své znalosti a schopnosti. A nakonec výhody ve formě 6 týdnů dovolené, příspěvku na penzijní spoření, flexibilní pracovní doba, to vše dohromady je to, co mě drží v Charitě Frýdek-Místek a proč mě práce v ní baví.

Míša M.

 • Dobrý kolektiv. Super uživatelé.
 • Baví mě pracovat s lidmi. Učení se novým věcem.
 • Baví mě práce s lidmi. Od klientů je pozitivní zpětná vazba. Spolupráce s kolegyněmi a vedením je skvělá.
 • Ráda pracuji se seniory. Moc fajn kolektiv. Cítím se tady dobře.
 • Mám tuhle práci ráda, vždy jsem ji chtěla dělat.
 • Různorodá práce, obvykle se zpětnou vazbou, příjemné prostředí.
 • Dělám práci, která mě naplňuje a baví. Dobrý kolektiv pečovatelek a vedení.
 • Tato práce mě baví. Je zde příjemný kolektiv. Libí se mi jak si navzájem všichni pomáhají.
 • Skvělé vedení. Tato práce neboli pozice mě zaujala a zlákala k novým výzvám. Naplňuje mě a jsem ráda, že mohu našim milým seniorům zpříjemnit pobyt tady u nás.
 • Na DPS pracuji moc ráda. Vyhovuje mi cílová skupina senioři. DPS je pro mě prostor, kde můžu dělat sociální práci, která mě baví, potkávat zajímavé lidi, učit se stále nové věci a zažívat osobní růst. Mám tady skvělý pracovní kolektiv.
 • Chtěla jsem pracovat v jiné sociální profesi. Zkusila jsem však práci v přímé péči a beru ji nyní jako poslání pomáhat těm, kteří se nedokážou o sebe postarat.
 • Různorodá práce, volná pracovní doba, výborný kolektiv, který podrží v náročné situaci, osobní růst a učení se novým věcem.

pečovatelky z Domu pokoného stáří

Proč pracuji v Charitě Frýdek-Místek?

 • Je to pro mě zdroj příjmu
 • Práci v Charitě považuji za smysluplnou
 • V Charitě Frýdek-Místek panuje příjemná a pohodová atmosféra, máme velmi dobré pracovní vztahy, vzájemně si pomáháme, máme podporu vedení, celkově dobré zázemí
 • Považuji se za všestranného člověka a při tomto zaměstnání to můžu využít, práce je různorodá, nehrozí nuda a jednotvárnost

Andrea M.

Přemýšlela jsem, co mám na CHFM rád, co považuji za to důležité, proč tady pracuji…a…došlo mi to…je to… lidskost…vnímám, že i přes veškerá nařízení, příkazy, standardy, metodiky, zákony. apod. je v CHFM na prvním místě člověk se svými potřebami, přáními, touhami a zkušenostmi… a to nejen ve vztahu ke klientům, ale i ke vztahu k nám pracovníkům. Vím, že to není dneska samozřejmé, a proto si toho „na naší charitě“ nesmírně cením. :-)

Marie V.

Práce v Charitě Frýdek-Místek pro mne znamená prestiž, naplnění, uvědomění si hodnot, vlastních osobnostních kvalit a nedostatků. Příležitost poučit se z chyb.

Petra Š.