Aktuálně u nás

Dobrovolníci mění životy
5. června 2023 Aktuálně u nás

Dobrovolníci mění životy

Skutečnost, kterou může Charita Frýdek-Místek doložit na základě opravdového příběhu.

Charita Frýdek-Místek nabízí odlehčení Vaší péči
16. května 2023 Aktuálně u nás

Charita Frýdek-Místek nabízí odlehčení Vaší péči

Máte blízkou osobu, která je závislá na Vaší každodenní péči? Rádi byste docházeli pravidelně do zaměstnání, ale máte strach, že o Vaše blízké nebude dostatečně postaráno?

Nezbednické prostřeno / Když se soutěž mění v životní lekci
15. května 2023 Aktuálně u nás

Nezbednické prostřeno / Když se soutěž mění v životní lekci

Děti z nízkoprahového zařízení se staly účastníky oblíbeného televizního pořadu Prostřeno!

Poděkování jménem klientů Domova pro seniory
2. května 2023 Aktuálně u nás

Poděkování jménem klientů Domova pro seniory

V letošním čase před Velikonocemi jsme jako každý rok obcházeli pokoje Domova pro seniory na ulici 28. října a nabízeli klientům možnost svátosti smíření, svatého přijímání či rozhovoru. Kromě toho jsme také díky klientům Denního centra Maják, Charity Frýdek-Místek, mohli každému z navštívených předat malý dárek. A jak už to bývá, ty nejmenší dárky dokáží vykouzlit tu největší radost. Jednalo se o mýdla s velikonočními motivy – ve tvaru beránka různých barev. Obdarovaní se vždy rozzářili, děkovali a nezapomněli k mýdlu vděčně přivonět. Tímto bych chtěl poděkovat všem, kteří na výrobě dárků pracovali a vyjádřit přání, že spolu snad zase někomu přineseme radost. Díky za vaši smysluplnou činnost.    

Pohyb pro dobrou věc
25. dubna 2023 Aktuálně u nás

Pohyb pro dobrou věc

Zima, sníh, pochmurné počasí a brzké stmívání…. Listopad přináší spoustu důvodů, proč se zahrabat do peřin a užívat si zimního spánku. To však neplatí pro motivované a odhodlané pracovníky Charity Frýdek-Místek! Místo toho, aby sledovali seriály v teple domova, se rozhodli i letos vyměnit pohodlí za zimní sporty, hory, plavání či jógu.  A co je táhne ven za sportem i za těchto podmínek? Pohyb pro dobrou věc!

Spojení dvou světů
21. dubna 2023 Aktuálně u nás

Spojení dvou světů

Pracovnice z nízkoprahového Klubu Nezbeda a Denního centra Maják se rozhodly udělat něco neobyčejného. Společně připravily dopolední program pro klienty obou služeb.
A jak to celé probíhalo?

Ulice se zaplnily barvami
17. dubna 2023 Aktuálně u nás

Ulice se zaplnily barvami

Panák, spojovačka, stopy a mnoho dalších… kdo by si nepamatoval časy, kdy jsme jako děti běhali po ulicích a zanechávali za sebou barevné křídové stopy. Hry, které nás i přes svou jednoduchost tolik bavily.

Charita sobě 2022
5. dubna 2023 Aktuálně u nás

Charita sobě 2022

Charita sobě... nepřipomíná vám to „Národ sobě“? Pozdrav a sbírkové heslo vlastenců, kteří darovali prostředky na rozvoj české kultury, na stavbu Národního divadla? U nás v Charitě Frýdek-Místek jsou takoví srdcaři, kteří pro rozvoj povědomí, vzdělanosti a inspirace svých kolegů překonali ostych a darují jim něco ze svých vědomostí, nápadů, kreativity.

Betlémy pro známou sběratelskou výstavu
5. dubna 2023 Aktuálně u nás

Betlémy pro známou sběratelskou výstavu

Pracovníci a klienti Denního centra Maják vyslyšeli přání Josefa Kleinwächtera, zakladatele světoznámé výstavy betlémů. Jeho myšlenka rozšířit svou unikátní sbírku je zaujala natolik, že se rozhodli spojit síly a vyrobit ne jeden, ale hned několik betlémů. Pečlivá příprava forem, odlévání a broušení sádrových odlitků vyžadovalo preciznost a vytrvalost. Cit pro barevné stínování, kterým je obdarována jedna z klientek služby, podtrhnul výsledný vzhled betlémů, čímž je doslova proměnila v jedinečná umělecká díla.

Poradenství u Vás doma!
23. března 2023 Aktuálně u nás

Poradenství u Vás doma!

Často nastávají situace, kdy by obyvatelé Frýdlantska a okolí Frýdku-Místku rádi využili služeb našeho Poradenského centra, ale zdravotní stav jim osobní schůzku neumožňuje.

Senior point opět v provozu
14. března 2023 Aktuálně u nás

Senior point opět v provozu

Kontaktní místo pro seniory, sídlící ve Frýdlantu nad Ostravicí, pokračuje v plném rozsahu! Službu mohou využít nejen senioři žijící ve Frýdlantu, ale také občané z přilehlých obcí splňující věkovou hranici nad 55 let.

V Klubu Nezbeda se vařilo
8. března 2023 Aktuálně u nás

V Klubu Nezbeda se vařilo

22 nácviků vaření. Tolik jich bylo v loňském roce v klubovnách Klubu Nezbeda. 

Poradenské centrum od dubna v Bašce
21. února 2023 Aktuálně u nás

Poradenské centrum od dubna v Bašce

Od dubna mají občané Bašky možnost řešit bezplatně své problémy přímo na Obecním úřadu Baška se sociálními pracovnicemi Poradenského centra Charity FM. Přijít můžete každé první úterý v měsíci od 8-11 hod do zasedací místnosti ve 2. patře.

Pozvání do Klubu Nezbeda
21. února 2023 Aktuálně u nás

Pozvání do Klubu Nezbeda

Místo, kde se děti pobaví, ale zároveň i mnohé naučí. Prostředí, kde teenegeři zůstávají sami sebou a nikdo je za to nesoudí. Společnost dodávající pocit bezpečí a pracovníci, kteří pomohou v těžkých situacích. Kolektiv příjemných lidí a zázemí plné tajemství.

Právě toto místo mohou děti navštívit v našem městě hned na obou březích. Kde je hledat, a za jakých podmínek je můžete navštívit, nám řekne sociální pracovnice nízkoprahového Klubu Nezbeda, Adéla Juřicová.

Jízda nových pracovníků
6. února 2023 Aktuálně u nás

Jízda nových pracovníků

Při vstupu nového pracovníka do naší organizace není toho zrovna málo, čím vším by měl nováček projít, co by se měl na své pracovní pozici naučit, jak se adaptovat na nové prostředí, kolektiv a firemní kulturu. Naším cílem je, aby se v rámci svého zaškolování cítili všichni co nejvíce komfortně, měli svého pomyslného mentora, který je bude minimálně během zkušební doby doprovázet, ukáže, zaškolí, možná i někde usměrní a zodpoví jim jejich otázky.