Aktuálně u nás

Tříkrálová koleda zná svůj výsledek. Děkujeme!
30. ledna 2023 Aktuálně u nás

Tříkrálová koleda zná svůj výsledek. Děkujeme!

Kašpar, Melichar a Baltazar…. Tyto tři legendární mudrce již tradičně na začátku roku ztvárnili koledníci Charity Frýdek-Místek. S královskými korunami putovali dům od domu a ulicemi se tak rozeznívala známá koleda „My tři králové jdeme k vám, štěstí, zdraví vinšujem vám“. Charitní koledníci roznášeli požehnání a přání všeho dobrého v tomto roce a zároveň jim mohli lidé svými dary přispět do Tříkrálové sbírky, největší sbírkové akce v České republice. 

Tříkrálová sbírka opět klepe na dveře
16. prosince 2022 Aktuálně u nás

Tříkrálová sbírka opět klepe na dveře

Se začátkem roku se již tradičně pojí, mimo jiné, i největší sbírková akce v České republice, kterou je Tříkrálová sbírka.

Kurzy první pomoci
28. listopadu 2022 Aktuálně u nás

Kurzy první pomoci

Pravidelné kurzy první pomoci s Českým červeným křížem se letos zaměřily více na situace, kdy je třeba zahájit oživování člověka. 

Doučko tak trochu jinak
24. listopadu 2022 Aktuálně u nás

Doučko tak trochu jinak

Pod názvem „středisko Doučování“ si každý představí jediné. Možnost doučování běžně problematických předmětů, ve kterých má student jisté nedostatky. Samozřejmě právě toto je naším hlavním cílem, avšak ne jediným. Je pro nás důležité podporovat klienty ve věcech, které mají smysl. 

Majákovské bowlení
12. listopadu 2022 Aktuálně u nás

Majákovské bowlení

Ani letos jsme nezapomněli na tradiční Majákovský bowlingový turnaj! 

Není to „jen“ doprovod, je to podpora…
9. listopadu 2022 Aktuálně u nás

Není to „jen“ doprovod, je to podpora…

Zřídka kdo, si umí představit, jak může být pro mnohé náročná návštěva lékaře či úřadu, a o to náročnější je být zároveň v průběhu těchto setkání akceptován, pochopen a dobře zorientován. Pro většinu z nás se jedná o běžnou rutinu, kdy si sami obstaráme bezproblémově vše potřebné a odcházíme s vyřízenou.

Naši pracovníci oceněni biskupem
16. října 2022 Aktuálně u nás

Naši pracovníci oceněni biskupem

V den slavnosti sv. Hedviky, která je od založení ostravsko-opavské diecéze, její hlavní patronkou, uděluje biskup ocenění. V sobotu 15. října ocenil biskup Martin David , apoštolský administrátor ostravsko-opavské diecéze v katedrále Božského Spasitele i pracovníky Charity Frýdek-Místek. My se tímto přidáváme ke gratulaci a děkujeme za jejich práci.

Den naruby
14. října 2022 Aktuálně u nás

Den naruby

Píše se červen 2022, v Hradci nad Moravicí probíhá výjezdní porada, během které  vzejde myšlenka, jaké by to asi bylo si prohodit v organizaci různé pozice v duchu indiánského moudra, že „člověka nepoznáš, pokud měsíc nechodíš v jeho mokasínech“. V našem případě se jednalo o poznání náplně práce jiného kolegy, a to na  jeden den :-)   Myšlenka se zhmotní, dostane název Den naruby a k pracovníkům letí informace, že se mohou do této výzvy zapojit. Přihlásilo se nakonec 12 statečných z různých středisek, kteří byli náhodným vylosováním spojeni do dvojic, které si své pozice v srpnu a září prohodily. A jak se to celé povedlo? Jaké to účastníkům přineslo zkušenosti? Zde jsou komentáře některých z nich.  

Týden nízkoprahů
5. října 2022 Aktuálně u nás

Týden nízkoprahů

Třetí zářijový týden se Klub Nezbeda tradičně věnoval akci s názvem „Týden nízkoprahových klubů“, který celorepublikově pořádá Česká asociace streetwork, z.s. Témata byla zaměřena na projevy uprchlické krize v nízkoprahových klubech a dopady chudoby na dětství a dospívání. Cílem této akce je seznámit veřejnost s nízkoprahovými kluby a prostřednictvím různých zábavných aktivit ukázat potencionálním zájemcům, kde a jakým způsobem mohou trávit svůj volný čas.

Kvítí v domě, to je pro mě
22. září 2022 Aktuálně u nás

Kvítí v domě, to je pro mě

V pátek 16. září se v prostorách Centra Pramínek konal už 2. seminář „Kvítí v domě, to je pro mě“ v rámci Charity sobě. V malém počtu a v příjemné atmosféře se sešli lidé, kteří se chtěli dozvědět něco o pokojových rostlinách a zdokonalit tak péči o ně.

O vaše blízké se postaráme my
13. září 2022 Aktuálně u nás

O vaše blízké se postaráme my

„Už nějakou dobu se sem pravidelně vracím každé pondělí. Vždy se moc těším na děvčata, která jsou opravdu laskavá a starají se o mě, jako o vlastní. Dalo by se říct, že je to můj druhý domov“. Právě těmito slovy popsala svůj pobyt v týdenním stacionáři Charity Frýdek-Místek klientka Liduška. Pro někoho pouhé klišé, pro nás balada pro uši.

Zkušenost s doučováním
27. července 2022 Aktuálně u nás

Zkušenost s doučováním

Jmenuji se Marian, jsem romské národnosti, je mi 18 let a bydlím ve Frýdku-Místku.

Květen na kole
30. června 2022 Aktuálně u nás

Květen na kole

Květen je měsíc spjatý nejen s květy, polibky, osvobozujícími vojsky, probouzející se (nejen) přírodou, ale také již několik let s akcí nazvanou „Do práce na kole“. Už sám název napovídá, celý měsíc se účastníci dopravují do práce bezmotorově – na kole, běžmo, pěšmo, na koloběžce, případně hromadnou dopravou. Důvod je v zásadě dvojí, a to udělat něco pro přírodu i pro sebe.

Charita sobě Problematika dědictví
29. června 2022 Aktuálně u nás

Charita sobě Problematika dědictví

První pololetí jsme zakončili interní vzdělávání Charita sobě seminářem na téma „Problematika dědictví a odpovědi na vaše otázky“. Lektorka Jana Havláková zájemce s předstihem oslovila a nabídla jim možnost předem poslat otázky, které je zajímají.

Jak žít zdravě a hravě s Martinem a Charitou sobě
17. června 2022 Aktuálně u nás

Jak žít zdravě a hravě s Martinem a Charitou sobě

Téma zdravého životního stylu zajímá mnohé kolegy. V rámci interního vzdělávání Charita sobě některé zaujala nabídka semináře s příslibem, že na něm: „se dozvíte jednoduché principy zdravého životního stylu, kterými se může řídit naprosto každý. Ani zdaleka to nebude jenom o stravování nebo výživě. Zdravý životní styl z pohledu lektora zahrnuje všechny úrovně lidského bytí a opírá se bio-psycho-sociálně-spirituální model člověka“.  O své dojmy ze semináře s lektorem Martinem Paľovem z Centra Pramínek se s námi podělily kolegyně z Denního centra Maják.