Aktuálně

Beskydské centrum duševního zdraví slaví 1. narozeniny!
30. června 2021 Aktuálně u nás

Beskydské centrum duševního zdraví slaví 1. narozeniny!

Je tomu již rok, co k 1. 7. 2020 zahájilo svou činnost Beskydské centrum duševního zdraví. Toto středisko vzniklo díky spolupráci Charity Frýdek-Místek a Nemocnice ve Frýdku-Místku, díky velkému nasazení, práci a téměř nezlomnosti pracovníků obou organizací, stejně jako díky podpoře města Frýdek-Místek a Moravskoslezského kraje.

Sbírka na pomoc lidem zasaženým tornádem. Děkujeme za vaši pomoc
25. června 2021 Charita Česká republika

Sbírka na pomoc lidem zasaženým tornádem. Děkujeme za vaši pomoc

Jižní Moravou se ve čtvrtek večer a v noci na pátek přehnala silná bouře s krupobitím a tornádem a zanechala po sobě mohutné škody. Vyžádala si oběti na životech a zranily se při ní stovky lidí včetně dětí. Charita bezprostředně pomáhá v zasažených oblastech a vysílá intervenční týmy. Diecézní charita Brno organizuje sbírku na pomoc zasaženým lidem po ničivém tornádu na Hodonínsku a Břeclavsku. Dary budou využity na pomoc v konkrétních obcích.

Divadlo, které pomáhá
24. června 2021 Aktuálně u nás

Divadlo, které pomáhá

Bylo nebylo a jeden podvodník se rozhodl, že znepříjemní život nejednomu seniorovi. Lákal jej na slevy, lákal jej na „výhodné“ půjčky, na zřízení „prospěšného“ účtu, případně na šíření podvodných řetězových emailů. Jeho cílem bylo získat podvodem prospěch a zisk. Tak přesně s těmito nástrahami se setkal nejeden z nás. Větší problém však nastává u lidí, kteří se neumí dobře sami bránit, případně neví, jak na to. Velmi ohroženou skupinou, kterou většina podvodníků má jako svůj cíl, jsou právě senioři. A právě za podpory dotace Odboru bezpečnostních rizik a prevence kriminality Magistrátu statutárního města Frýdek-Místek vzniklo divadelní představení „Jak nenaletět podvodníkům, aneb víme, jak se chránit.“ 

Model CARe v praxi
9. června 2021 Aktuálně u nás

Model CARe v praxi

Na úvod bych chtěla zmínit základní informace o CARe modelu pro ty, kteří slyší tento pojem poprvé. Care - Comprehensive Approach to Rehabilitation neboli komplexní přístup v psychosociální rehabilitaci je modelem pocházejícím z Nizozemí. Cílem modelu CARe je zvýšit kvalitu života osob, které mají zkušenosti s duševním onemocněním. Toto je realizováno prostřednictvím podpory ve vytváření osobních přání a cílů, posílení člověka ve zvládání příznaků nemoci a podpora v získávání a zvýšení kvality životního a sociálního prostředí. V Modelu CARe je vztah člověka a pomáhajícího pracovníka založen na vzájemném respektu, důvěře a snaze orientovat se na to dobré.

Do práce na kole? To umíme nejlépe ve Frýdku-Místku a okolí
7. června 2021 Aktuálně u nás

Do práce na kole? To umíme nejlépe ve Frýdku-Místku a okolí

Do práce na kole, tak se jmenovala výzva, která se již po několikáté uskutečnila v celé České republice. Pravidla jsou jednoduchá – sestav tým ze svých spolupracovníků, zaregistrujte se a v měsíci květnu se do práce dopravujte bezmotorově. Ideálně každý den, protože tato výzva není o nasbíraných kilometrech, resp. týmová soutěž není o nasbíraných kilometrech, ale o pravidelnosti. Každá jízda na kole, koloběžce, pěšky se prostě počítá.  

Vzdělávací seminář Současné subkultury ve společnosti
4. června 2021 Aktuálně u nás

Vzdělávací seminář Současné subkultury ve společnosti

V pondělí 31. května jsme se sešli v krásných prostorech Beskydského centra duševního zdraví, abychom načerpali nové znalosti, popřípadě si rozšířili povědomí o tomto tématu.

Ohlédnutí za vzdělávacím seminářem na téma:  Jak čelit manipulaci
28. května 2021 Aktuálně u nás

Ohlédnutí za vzdělávacím seminářem na téma: Jak čelit manipulaci

Ve čtvrtek 20. května proběhl vzdělávací seminář z projektu Charita sobě. Tentokrát jsme se všech 11 účastnic z různých středisek naší Charity mohly těšit na skvělou Hanku Baránkovou z Poradenského centra z Frýdlantu. Připravila si pro nás téma veskrze výživné: Jak čelit manipulaci.

První spolupráce s firemními dobrovolníky v tomto roce!
21. května 2021 Aktuálně u nás

První spolupráce s firemními dobrovolníky v tomto roce!

Klienty našeho zařízení Dům pokojného stáří, navštívili firemní dobrovolníci z řad zaměstnanců společnosti Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o.

On-line výuka očima nízkoprahového Klubu Nezbeda
18. května 2021 Aktuálně u nás

On-line výuka očima nízkoprahového Klubu Nezbeda

Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub Nezbeda má své zázemí v klubovně ve Frýdku i v Místku. 

Peer konzultant Ondra Žárský se s námi dělí o svůj příběh
12. května 2021 Aktuálně u nás

Peer konzultant Ondra Žárský se s námi dělí o svůj příběh

S novým peer konzultantem Oázy pokoje, Ondrou Žárským, jsem měla možnost absolvovat velmi pozitivní rozhovor, v němž mi Ondra vylíčil svůj silný osobní příběh a cestu, která jej dovedla až na pozici peer konzultanta v jednom z našich středisek pro osoby s duševním onemocněním. O tento příběh se s Vámi teď rádi podělíme.

Tříkrálové ohlédnutí
5. května 2021 Aktuálně u nás

Tříkrálové ohlédnutí

Do konce letošního dubna byla možnost přispět do tzv. on-line kasičky Tříkrálové sbírky. Její „uzavření“ a následné „rozpečetění“ udělalo pomyslnou tečku za Tříkrálovou sbírkou 2021. Pojďme se ohlédnout za letošními nejdůležitějšími momenty této sbírkové akce.

Začínám v Oáze pokoje
28. dubna 2021 Aktuálně u nás

Začínám v Oáze pokoje

Není tomu dávno, co jsem nastoupila do Charity Frýdek – Místek na pozici PR manažerky. Jednou z prvních věcí, s níž se mimo mnoho dalších seznamuji, jsou i naše střediska. Charita Frýdek-Místek nabízí široké spektrum sociálních služeb, které můžeme svým klientům právě v těchto jednotlivých střediscích zajistit.

Charitní odlehčovací služba jede stále dál
23. dubna 2021 Aktuálně u nás

Charitní odlehčovací služba jede stále dál

Charita Frýdek-Místek nabízí široké spektrum sociálních služeb, jejichž cílem je především umožnit jednotlivým skupinám osob pomoc se zvládáním jejich životních situací. Jednou z těchto služeb, kterou naše Charita nabízí je i pobytová odlehčovací služba. 

Sbírka na pomoc dětem: Charita představuje velikonočního Daránka!
1. dubna 2021 Charita Česká republika

Sbírka na pomoc dětem: Charita představuje velikonočního Daránka!

Říkají mu Daránek. Jméno dostal podle darů, kterými pomáhá dětem. Je symbolem bezpečí domova, potřebné péče i rovných příležitostí na startu do života. Připojte se k velikonoční vlně dobrých skutků a podpořte jeho poslání, aby to ti nejmenší měli co nejlehčí. Charita Česká republika spouští výzvu pomoci s názvem Daránek dětem. Její výtěžek pomůže těm nejpotřebnějším: dětem, kterým v Česku hrozí sociální vyloučení.

Terénní odlehčovací služba v časech (po) covidu
30. března 2021 Aktuálně u nás

Terénní odlehčovací služba v časech (po) covidu

Terénní odlehčovací služba je jednou z našich terénních služeb péče. Tato služba pomáhá pečujícím osobám získat čas pro odpočinek či řešení vlastních záležitostí, jako např. návštěva lékaře, úřadu, apod., s vědomím, že je jeho blízký v dobrých rukou a je o něj kvalitně postaráno. O tom, jak to ve službě vypadá nyní, po ročním boji se zákeřným virem, jsme si popovídali s vedoucí služby Kateřinou Göttlicherovou a pracovnicemi Danou Grygovou a Janou Zahradníkovou.