Co se děje v SeniorPointu
22. dubna 2019 Aktuálně u nás

Co se děje v SeniorPointu

Kontaktní místo pro seniory ve Frýdlantu na Ostravicí a okolí bude mít za sebou první půlrok své existence. Byl to takový „rozjezd“, kdy jsme čekali, jak se tento společný počin Města Frýdlantu n. O., Charity Frýdek-Místek a Moravskoslezského kraje osvědčí.

Velká část seniorů asi už ví, že sídlíme v budově Střediska sociálních služeb (bývalý klášter) a jsme k dispozici každé pondělí odpoledne a čtvrtek dopoledne. V únoru jsme pro zájemce z řad veřejnosti uspořádali přednášku Bezpečí seniorů – nekalé a manipulativní praktiky prodejců a jak se jim bránit. Přednášely zde odbornice – lektorky ze Sdružení obrany spotřebitelů Moravy a Slezska na současně velmi palčivé téma „šmejdů“. Rozvinula se dlouhá diskuze, kde vyšlo najevo, že téměř každý účastník byl s touto problematikou v nějakém kontaktu, ať už osobním nebo zprostředkovaném u přátel či známých. Možná je škoda, že účast byla jen 30 osob. Určitě by bylo dobré si rady odborníků poslechnout. Další přednášku, tentokrát divadelní, jsme připravili na začátku dubna. Proběhla v rámci celostátního projektu na zvýšení bezpečnosti seniorů v dopravě s názvem Senior bez nehod. Setkání proběhlo v kinosále Kulturního centra. Promítaly se krátké filmy na téma chování seniorů v dopravě. Program setkání obohatily také humorné scénky, o které se postarali herci ostravského divadla.

Rádi bychom připomněli, že v naší kanceláři máte k dispozici počítač s přístupem na internet, kde si můžete vyhledat potřebné informace, nebo napsat a vytisknout text, který je lépe čitelný než ten psaný rukou. Se vším vám rádi pomůžeme.

Poslední novinkou v našem kontaktním centru je možnost bezplatně obdržet hlásič požáru nebo detektor CO2 pro seniory starší 65 let. K vyřízení je potřeba mít s sebou občanský průkaz.

Do SeniorPointu se také můžete zastavit, když se cítíte sami a chcete si chvíli popovídat,.

Těšíme se na vaši návštěvu.