Dobro-pohyb, tak trochu jiná sbírka Zobrazit fotogalerii
14. dubna 2022 Aktuálně u nás

Dobro-pohyb, tak trochu jiná sbírka

Na přelomu roku jsme si vyzkoušeli v Charitě Frýdek-Místek něco nového. Tedy pro nás něco nového. Podobné benefiční výzvy ať už jednotlivců nebo skupin jsou v poslední době poměrně obvyklé, u nás se ale jednalo o něco nového ve více směrech. Takže jsme „neobjevili kolo“, ale „charitní kolečko“. Nebo spíše správně objevili jsme Ameriku podobně jako Kolumbus, tedy zemi, kterou už před námi objevili jiní :-)

Protože se jednalo o první výstřel tohoto druhu cílili jsme primárně na naše pracovníky, případně jejich známé a rodiny. Tomu jsme přizpůsobili i tom, že komunikace o výzvě byla primárně interní. Do výzvy se zapojilo na 30 lidí, což na poprvé není špatné. Všem, kdo se zapojili patří veliké uznání a dík. 

Základní myšlenka je prostá – spojení pohybu a sbírky na prospěšnou věc. V našem případě nešlo o sbíhání nachozených nebo naběhaných kilometrů nebo odcvičených hodin, počítala se jakákoli pohybová aktivita. Nešlo tedy o to sportovat, ale prostě se hýbat, jakkoli rychle, jakýmkoli způsobem, nebýt přes zimu jako spící medvědi, které jsme měli na obrázku v letáčku k výzvě. Účastníci výzvy si své aktivity evidovali a jejich počet se pak propisoval do celkového souhrnu, který jsme zveřejňovali na webových stránkách. Evidoval se pouze počet aktivit v jednotlivých týdnech, kolonka pro typ aktivity byla pouze informativní pro účastníky, ta se nikde nepropisovala. Nebyla to soutěž o to, kdo nej, i proto si účastníci při registraci volili jméno nebo přezdívku pod kterou chtějí být zobrazeni, i když identifikace některých ale za tak těžká není :-) 

A proč jsme to dělali? Motivy mohly být různé. Radost z pohybu, udržení se v kondici přes zimu, hecnutí se s kolegy. Jedno ale měli všichni společné. Výzva měla benefiční rozměr, a to mohlo být pro některé také impulzem k pohybu v časech, kdy se úplně nechce, protože i příroda spí. Cílem výzvy bylo pomoci rodině malé Aničky z Bašky. Anička je sedmiměsíční holčička s nádorem v hlavě jejíž léčba je s ohledem na věk a doprovodné komplikace nelehká a vyžaduje častou hospitalizaci v Brně. Sčítání aktivit totiž není samoúčelné. Každá aktivita se rovná symbolických 5 Kč, které na konci výzvy nebo průběžně účastníci posílají na sbírkový účet. K vybrané částce přidá něco Charita Frýdek-Místek a výtěžek sbírky bude předán rodině Aničky. Aničku si vybrali naši zaměstnanci v interní anketě, takže oni sami určili, komu svým pohybem pomůžou.  

Dobro-pohybová výzva byla v Charitě Frýdek-Místek novinka, ale navazovala na dřívější interní materiální sbírky, které jsme u nás měli. A co bude dál? Mimo předání vybraných peněz, si uděláme také vyhodnocení celé akce a s největší pravděpodobností ji zase v nějaké podobě zopakuje.

Mgr. Martin Hořínek MBA

Mgr. Martin Hořínek MBA

ředitel
Tel.: 605 232 813 E-mail: 88EDZ.2%-kvxV94WH-uk87j71fkmb