Doučování jede na plné obrátky
1. listopadu 2020 Aktuálně u nás

Doučování jede na plné obrátky

Doučování Charity Frýdek-Místek se prakticky nezastavilo od školního roku 2019/2020 do teď. Naši doučující doučovali děti i přes prázdniny – ty kterým hrozilo opakování ročníku, ale také děti cizinců, kteří se do ČR přistěhovali v obzvláště nevhodnou dobu koronaviru.

Školní rok 2021 jsme začali v naději, že se nebudou opakovat zážitky s distanční výukou, které naši doučovatelé zvládali koncem minulého školního roku. Opak je pravdou, a to hned druhý měsíc po začátku školy. Nicméně díky zkušenostem z minulého roku jsme s doučovateli poučeni o možných rizicích distanční výuky. Jsme v kontaktu s učiteli dětí a snažíme se všichni společně i s rodiči spolupracovat. Pomáháme například prarodičům, kteří mají děti v péči. Také již zmíněným cizineckým rodinám, pro které je komunikace se školou problém. Nebo všem rodičům, kteří se sice snaží, ale bohužel často nedohlíží na veškeré povinnosti distanční výuky. V tomto případě je pak rada a podpora doučovatele, který do rodiny dochází velmi cenná.

V případě zájmu je také možné se domluvit na výuku online, abychom předcházeli všem rizikům.

Výuka teď probíhá u 72 dětí, zájem je však velký. Máme 26 doučujících.

Rádi bychom Doučování dále rozšiřovali po celém FM a prohlubovali komunikaci se školami.

Momentálně se zaměřujeme na hledání doučovatelů mužů. Právě proto, že doučování chápeme jako všestranný rozvoj osobnosti, uvědomujeme si, jak nepostradatelný je mužský vzor, jež hodně dospívajícím chlapcům, které doučujeme, chybí.