Hledání ztraceného spánku Zobrazit fotogalerii
22. dubna 2022 Aktuálně u nás

Hledání ztraceného spánku

O čem to dnes bude? Jste zvědaví? Děti z klubu Nezbeda byly také. Poprvé v historii Klubu Nezbeda se uskutečnilo spaní v klubovně pro klienty z místeckého i frýdeckého klubu za podpory města Frýdku-Místku v rámci projektu Prevence kriminality.

Téma bylo záhadné „Hledání ztraceného spánku“. Děti z místeckého klubu se procházkou přesunuly do Klubu Nezbeda ve Frýdku, kde už je netrpělivě očekávali ostatní účastníci této akce. Proběhlo krátké seznámení a představení pracovnic, rozdělení do týmu a vymyšlení názvu skupin. Už od začátku bylo vidět, jak jsou všichni nedočkaví a touží se dozvědět, co je v následujících hodinách všechno čeká. Aby se děti dozvěděly více, přišla za nimi strážkyně Paní Spaní, která jim celý příběh povyprávěla a pověřila je hledáním důležitých indicií a plněním úkolů v okolí frýdeckého náměstí. Ale jak už to bývá, není vše tak jednoduché. Duch Bdění, který ukradnul všechen spánek ve Frýdku-Místku přišel také a byl překvapený, kolik dětí se snaží zachránit spaní. Společně předali patnácti zachráncům důležité informace, mapu, kde byly zaznačeny úkoly a v týmech se následně rozutekli do města. Cestou se museli snažit nepotkat Ducha Bdění, který by jim hodiny spánku ubíral. Ne všem se to podařilo. Co se ale podařilo? Všechny 3 týmy splnili zadané úkoly a spánek nakonec zachránili. Proběhlo vyhlášení výsledků, zhodnocení a předání odměn v podobě polštářků. Po večeři, výborné pizze, následoval zábavný program ve skupinách, malování na polštářky fixy na textil a povídání. Když přišel čas na spaní, každý si připravil své místo pro karimatku, spacák a vlastnoručně malovaný polštářek a Paní Spaní s Duchem Bdění dětem popřály dobrou noc.

Ráno, na Zelený čtvrtek, se v klubovně probudili zachránci spánku, společně posnídali, uklidili a na úplný závěr dostali Účastnický list.

Spaní v klubovně se povedlo a děti odcházely s novými zážitky domů.

Jana Maluchová

Jana Maluchová

pracovník v sociálních službách
Tel.: 732 628 731 E-mail: 6eHl43p80_njGK7%WkvDR4c4Ys