Kurzy první pomoci Zobrazit fotogalerii
28. listopadu 2022 Aktuálně u nás

Kurzy první pomoci

Pravidelné kurzy první pomoci s Českým červeným křížem se letos zaměřily více na situace, kdy je třeba zahájit oživování člověka. 

Od 22. září do 24. listopadu proběhlo 8 setkání s paní Lenkou Stanovskou, lektorkou Oblastního spolku Českého červeného kříže ve Frýdku-Místku. Lenka Stanovská nás zábavným a současně energickým výkladem zaujala a po potřebné teoretické přípravě se všichni účastníci zapojili i aktivně. Tentokrát s sebou kromě figurín „andulí“ dovezla i novinku – tablet s aplikací, pomocí které jsme měli možnost si ověřit, zda masáž srdce provádíme správně. Přivezla také AED defibrilátor, který používají záchranáři. Minuta masáže srdce znamenala pro mnohé, že se pořádně zapotili, a když nás ještě přístroj upozorňoval, že nepracujeme správně, nebylo to nijak příjemné. Myslím, že po této zkušenosti máme mnozí na práci záchranářů jiný náhled.

Děkujeme lektorce ČČK Lence Stanovské také za to, že každý účastník měl v průběhu kurzu první pomoci možnost se na cokoliv zeptat a dostal dobrou odpověď nebo radu.

Ing. Drahomíra Gongolová

Ing. Drahomíra Gongolová

personalista
Tel.: 739 588 833 E-mail: Zknr5_~jW5ty45ed-onjGK7%WkvDR4c4Ys