Květen na kole
30. června 2022 Aktuálně u nás

Květen na kole

Květen je měsíc spjatý nejen s květy, polibky, osvobozujícími vojsky, probouzející se (nejen) přírodou, ale také již několik let s akcí nazvanou „Do práce na kole“. Už sám název napovídá, celý měsíc se účastníci dopravují do práce bezmotorově – na kole, běžmo, pěšmo, na koloběžce, případně hromadnou dopravou. Důvod je v zásadě dvojí, a to udělat něco pro přírodu i pro sebe.

Stejně jako loni se do akce zapojila i Charita Frýdek-Místek, stejně jako loni jsme měli tři týmy, stejně jako loni jsme akci pojali volně i soutěživě a stejně jako loni se jednomu z týmů nevyhnuly karamboly. Základ tedy zůstal, ale přišlo i něco nového, každý z týmů měl své nováčky a ti přinesli zase trošku toho čerstvého větru.

Co nám výzva dala? Společné zážitky, nemálo smíchu, nečekané projevy soutěživosti u některých a očekávané projevy téhož u jiných, vzájemné hecování, pravidelnou předpověď počasí, posílení týmového ducha, překonávání sebe samých, trošku jiný pohled na organizaci pracovního dne a některým hezkou dlahu. A co nám vzala? Některým nějaké to kilo nebo trochu času. Všichni účastníci se shodují na tom, že nejhorší na celém tomto podniku je dodržení pravidelnosti, sednutí na kolo každý den bez ohledu na počasí, náladu nebo časové podmínky. V tomto pohledu má výzva ještě jeden trochu opomíjený rozměr, a to posilování vytrvalosti a psychické odolnosti (ta se pak hodila pro společné focení). A nejlepší „hláška“ celého měsíce? Že na Ředitelství se lámou nejen rekordy, ale i kosti. Ano, v týmu Ředitelství mají vysoký smysl pro soutěživost, a tak padaly rekordy kilometrové i rychlostní, stejně jako jejich aktéři, neb jak tvrdí jeden z nich, „kdo na kole nepadá, jezdí pod své možnosti“. Nutno ale dodat, že padali pouze muži, protože dámy přece mají nějakou úroveň a jak prohlásila jedna z účastnic „ti chlapi už nic nevydrží.“

A trocha statistiky nakonec. Charita Frýdek-Místek měla 3 týmy o celkovém počtu 12 lidí. Za měsíc květen jsme celkem absolvovali 654 jízd/aktivit a nasbírali 5 348,83 km, z čehož 2 372,25 patří Tondovi Vrábelovi, který se do toho obul s pořádnou vervou a kilometříky sbíral i s bílým zdravotně-kosmetickým doplňkem. Celková pravidelnost jízd byla 94%, 100% si letos udržel tým Ředitelství. Z pohledu environmetálního jsme ušetřili 690 kg CO2.

Mgr. Martin Hořínek MBA

Mgr. Martin Hořínek MBA

ředitel
Tel.: 605 232 813 E-mail: 88EDZ.2%-kvxV94WH-uk87j71fkmb