Pohyb pro dobrou věc
25. dubna 2023 Aktuálně u nás

Pohyb pro dobrou věc

Zima, sníh, pochmurné počasí a brzké stmívání…. Listopad přináší spoustu důvodů, proč se zahrabat do peřin a užívat si zimního spánku. To však neplatí pro motivované a odhodlané pracovníky Charity Frýdek-Místek! Místo toho, aby sledovali seriály v teple domova, se rozhodli i letos vyměnit pohodlí za zimní sporty, hory, plavání či jógu.  A co je táhne ven za sportem i za těchto podmínek? Pohyb pro dobrou věc!

Letos se k nim přidali nejen kolegové z Charity Třinec, ale i jejich rodinní příslušníci a další příznivci. Všichni spojili síly, aby pomohli malé Anabelce, která bojuje s mozkovou obrnou ovlivňující její končetiny. Anabelka je malá bojovnice. Pravidelné rehabilitace, trénink s berlemi, nošení speciálních ortéz. To vše jsou malé krůčky k dosažení jediného snu – samostatné chůze. Chceme z Anabelky vychovat samostatnou a sebevědomou dívku, která si váží pomoci druhých, ale nespoléhá na ni. V současné době je pro ni nejdůležitější pravidelná rehabilitace a nošení speciálních ortéz.  Cesta za samostatnou chůzí je dlouhá a vyžaduje pevnou vůli všech.“, popisuje maminka Anabelky.

Celkem 46 sportovců se letos zapojilo do netradiční sbírky s názvem „Dobropohyb“. Své aktivity si pravidelně zaznamenávali do sdílené tabulky, a díky nim se podařilo vypohybovat úžasných 20 000 Kč.

Tato podpora má obrovský význam nejen pro Anabbelku, ale i pro její rodinu. Podpora Charity pro nás znamená hodně. Velmi si vážíme, že jste našli ve svých srdcích místo i pro naši dceru. Anabelka potkává na své cestě za samostatným pohybem spoustu skvělých lidí. Pro nás rodiče je to podpora a povzbuzení. Jsou někdy chvilky, že nám trochu chybí síly a pak se najednou objeví Dobropohyb :) a my vidíme, že na to nejsme sami.“

Pomyslnou tečkou této sbírky bylo společné setkání všech zapojených sportovců s Anabelkou a jejími rodiči. „Pro mne osobně je obrovskou podporou váš zájem a přívětivá nálada na společném setkání.“, zakončuje maminka setkání milými slovy, které nás hladí po duši.

Děkujeme, že jsme mohli být součástí a přejeme nejen Anabelce, ale i celé rodině mnoho sil a zdraví!

A co v příštím roce?  Pro koho se budou příznivci netradiční sbírky hýbat a kdo všechno bude součástí? Třeba i právě Vy! Neváhejte a přidejte se k nám. Můžete spojit příjemné s užitečným a přispět tak k dobré věci.

Tereza Staroščáková DiS.

Tereza Staroščáková DiS.

PR manažer, koordinátor dobrovolníků
Tel.: 734 682 682 E-mail: a.EobZ2ka8Ey915c-onjGK7%WkvDR4c4Ys