Rok s Nezbedou
12. března 2021 Aktuálně u nás

Rok s Nezbedou

Frýdecký Klub Nezbeda je jedním z našich nejmladších zařízení. 17. února 2021 oslavil první rok od svého otevření. Jaký byl ten první (kovido)rok nám přiblížila sociální pracovnice Adéla Juřicová.

Byl to rok, který každého z nás naučil žít trochu jinak, než byl doposud zvyklý. Bohužel, v případě nového Nezbedy, který nebyl zvyklý vůbec na nic, toto tvrzení neplatí – už od začátku fungoval v „omezeném režimu“. Pár týdnů po slavnostním otevření, kde se nám podařilo získat nové klienty, jsme byli nuceni Nezbedu úplně uzavřít. I přesto jsme se snažili zůstat s klienty v kontaktu, prostřednictvím Instagramu. Na denní bázi jsme přidávali kvízy, nápady na tvoření a různé jiné tipy. Podařilo se nám získat i nové zájemce o službu. Bohužel, po dlouhodobém uzavření se nám velké množství klientů už nevrátilo. Přece jen, venku už bylo hezky a většinu z nich odrazovalo nařízení, že musí mít v uzavřeném prostoru roušky. Přes letní prázdniny jsme poprvé zažili „běžný“ provoz, který limitovaly akorát roušky. Díky akci – Prázdniny ve městě – jsme získali nové zájemce a celkově to vypadalo, že se frýdeckému klubu Nezbeda blýská na lepší časy. Začali jsme mít pravidelný režim, který byl v průběhu roku několikrát přerušen. V posledních měsících víc, než sociální práci jsme začali dělat tu pedagogickou a pomáháme klientům s distanční výukou.

Během celého roku jsme se snažili vybavit náš klub tak, aby byl pro nové klienty atraktivní a každý si v něm našel, co se mu líbí. Máme vybavený a krásný klub, ve kterém se bohužel za první rok jeho existence nemohlo tak úplně dělat to, k čemu je nízkoprah určen. I přesto jsme zažili spoustu zajímavých chvil, super zážitků s klienty, plno nových zkušeností a nezbývá nic než doufat, že brzy bude lépe a těšit se, jaká budou další léta našeho Nezbedy.

A my si přejeme všechno nejlepší, i když bez oslav!

 

Vybavení nových prostor Klubu Nezbeda bylo financováno Moravskoslezským krajem ve výši 182 000 Kč.
 
logo_cesky_corel
Adéla  Juřicová DiS.

Adéla Juřicová DiS.

sociální pracovník, zástupce vedoucí
Tel.: 737 245 265 E-mail: W_rvRW%m~bpy.Z4WH-uk87j71fkmb