Spojení dvou světů Zobrazit fotogalerii
21. dubna 2023 Aktuálně u nás

Spojení dvou světů

Pracovnice z nízkoprahového Klubu Nezbeda a Denního centra Maják se rozhodly udělat něco neobyčejného. Společně připravily dopolední program pro klienty obou služeb.
A jak to celé probíhalo?

Na začátku celého dne byly vytvořeny dvojice jeden na jednoho. Na jednom břehu děti plné energie, na druhém lidé, kteří touží po společnosti. A tak spojením dětského klienta z klubu Nezbeda s klientem Majáku, člověkem s duševním onemocněním, vzniklo něco magického. Pomyslný most spojující dva odlišné světy.

Začal se den plný dobrodružství. Luštění tematické křížovky, společné zdolání bludiště, kimovka a také tvůrčí dílničky. Jakmile se všichni klienti pustili do společného tvoření a skupinových her, začalo se mezi nimi tvořit jakési přátelství. Překážky a rozdíly mezi nimi začaly mizet jako pára nad hrncem a k tomu stačilo jediné – vzájemné přijetí.

Jak tato myšlenka vznikla a co bylo jejím cílem? „Jediným možným setkáním klientů obou služeb jsou prázdniny, kdy nejsou děti ve škole, a proto jsme tohoto volného dopoledne využili. Cílem setkání bylo propojení obou služeb se zážitkovým programem pro klienty,“ odpovídá vedoucí nízkoprahového zařízení, Jana Boščíková.

Ať jsme děti nebo dospělí, zdraví nebo nemocní, všichni potřebujeme společnost, která nám přináší radost a naplnění. Děti poznaly pro ně doposud neznámou službu, která se nachází v prostorách sotva pár pater nad jejich klubem a získaly tak osobní zkušenost s jinou cílovou skupinou. Klienti centra naopak získali nezapomenutelné zážitky. 

Svými slovy zakončila tento příjemný den klientka Klubu Nezbeda: „Nemyslela jsem si, že mě to dneska bude bavit, když mám už 18 let, ale fakt jsem si to užila. Všichni byli příjemní!“

Tereza Staroščáková DiS.

Tereza Staroščáková DiS.

PR manažer, koordinátor dobrovolníků
Tel.: 734 682 682 E-mail: a.EobZ2ka8Ey915c-onjGK7%WkvDR4c4Ys