Tříkrálové ohlédnutí
5. května 2021 Aktuálně u nás

Tříkrálové ohlédnutí

Do konce letošního dubna byla možnost přispět do tzv. on-line kasičky Tříkrálové sbírky. Její „uzavření“ a následné „rozpečetění“ udělalo pomyslnou tečku za Tříkrálovou sbírkou 2021. Pojďme se ohlédnout za letošními nejdůležitějšími momenty této sbírkové akce.

  • Roušky: sbírka byla stejně jako celé covid-období zarouškovaná. Jednání na úřadech, s koordinátory a s partnery se odehrávala za rouškami, po telefonu, nebo on-line.
  • Nejistota: od podzimu 2020 se pracovalo s více variantami průběhu a až do 10. ledna 2021 nebylo jasné, zda budou moci koledníci vyjít, nicméně pro případ, že by mohli, bylo nutné mít vše v obcích připraveno.
  • Flexibilita: měnící se podmínky a výše uvedená nejistota vyžadovaly po Charitách a partnerských organizátorech velkou míru flexibility a oni ji měli. Velké poděkování a symbolický klobouček patří všem koordinátorům.
  • Ochota: poté, co bylo jasné, že koledníci letos nevyjdou, bylo jasné, že mimo on-line kasičku bude sbírka stát na statických kasičkách, které se podaří v regionu rozmístit. A to se díky ochotě lidí vzít si pokladničky k sobě do obchodů, lékáren, kostelů apod. povedlo.
  • On-line kasička: jedna z novinek letošního ročníku. Přispění přímo na účet bylo možné již dříve, ale letos byla možnost propracovanější a bylo možné přispět bezhotovostně přímo konkrétní Charitě, nebo přes platební bránu na webových stránkách. I s tímto nástrojem jsme se popasovali se ctí a v rámci celé republiky byla naše diecéze druhá ve využití tohoto nástroje.
  • Překvapení: vzhledem ke všem okolnostem se na začátku ledna očekával výnos sbírky okolo 20% roku 2020. Výsledek však tato očekávání výrazně překonal. V Charitě Frýdek-Místek se do statických pokladniček vybralo 883 tis. a do on-line kasičky 322 tis. Podrobné výsledky jsou ke shlédnutí zde. Moc děkujeme všem.
  • Těšení: po této letošní zkušenosti se všichni těšíme na staré dobré koledování :-), které snad bude brzy možné.
Mgr. Martin Hořínek MBA

Mgr. Martin Hořínek MBA

ředitel
Tel.: 605 232 813 E-mail: 88EDZ.2%-kvxV94WH-uk87j71fkmb