Aktuálně

Týden nízkoprahů
5. října 2022 Aktuálně u nás

Týden nízkoprahů

Třetí zářijový týden se Klub Nezbeda tradičně věnoval akci s názvem „Týden nízkoprahových klubů“, který celorepublikově pořádá Česká asociace streetwork, z.s. Témata byla zaměřena na projevy uprchlické krize v nízkoprahových klubech a dopady chudoby na dětství a dospívání. Cílem této akce je seznámit veřejnost s nízkoprahovými kluby a prostřednictvím různých zábavných aktivit ukázat potencionálním zájemcům, kde a jakým způsobem mohou trávit svůj volný čas.

Kvítí v domě, to je pro mě
22. září 2022 Aktuálně u nás

Kvítí v domě, to je pro mě

V pátek 16. září se v prostorách Centra Pramínek konal už 2. seminář „Kvítí v domě, to je pro mě“ v rámci Charity sobě. V malém počtu a v příjemné atmosféře se sešli lidé, kteří se chtěli dozvědět něco o pokojových rostlinách a zdokonalit tak péči o ně.

O vaše blízké se postaráme my
13. září 2022 Aktuálně u nás

O vaše blízké se postaráme my

„Už nějakou dobu se sem pravidelně vracím každé pondělí. Vždy se moc těším na děvčata, která jsou opravdu laskavá a starají se o mě, jako o vlastní. Dalo by se říct, že je to můj druhý domov“. Právě těmito slovy popsala svůj pobyt v týdenním stacionáři Charity Frýdek-Místek klientka Liduška. Pro někoho pouhé klišé, pro nás balada pro uši.

Zkušenost s doučováním
27. července 2022 Aktuálně u nás

Zkušenost s doučováním

Jmenuji se Marian, jsem romské národnosti, je mi 18 let a bydlím ve Frýdku-Místku.

Květen na kole
30. června 2022 Aktuálně u nás

Květen na kole

Květen je měsíc spjatý nejen s květy, polibky, osvobozujícími vojsky, probouzející se (nejen) přírodou, ale také již několik let s akcí nazvanou „Do práce na kole“. Už sám název napovídá, celý měsíc se účastníci dopravují do práce bezmotorově – na kole, běžmo, pěšmo, na koloběžce, případně hromadnou dopravou. Důvod je v zásadě dvojí, a to udělat něco pro přírodu i pro sebe.

Charita sobě Problematika dědictví
29. června 2022 Aktuálně u nás

Charita sobě Problematika dědictví

První pololetí jsme zakončili interní vzdělávání Charita sobě seminářem na téma „Problematika dědictví a odpovědi na vaše otázky“. Lektorka Jana Havláková zájemce s předstihem oslovila a nabídla jim možnost předem poslat otázky, které je zajímají.

Jak žít zdravě a hravě s Martinem a Charitou sobě
17. června 2022 Aktuálně u nás

Jak žít zdravě a hravě s Martinem a Charitou sobě

Téma zdravého životního stylu zajímá mnohé kolegy. V rámci interního vzdělávání Charita sobě některé zaujala nabídka semináře s příslibem, že na něm: „se dozvíte jednoduché principy zdravého životního stylu, kterými se může řídit naprosto každý. Ani zdaleka to nebude jenom o stravování nebo výživě. Zdravý životní styl z pohledu lektora zahrnuje všechny úrovně lidského bytí a opírá se bio-psycho-sociálně-spirituální model člověka“.  O své dojmy ze semináře s lektorem Martinem Paľovem z Centra Pramínek se s námi podělily kolegyně z Denního centra Maják.

Charita sobě „Minikurz“ ukrajinštiny aneb seznámení se s ukrajinským jazykem II
17. června 2022 Aktuálně u nás

Charita sobě „Minikurz“ ukrajinštiny aneb seznámení se s ukrajinským jazykem II

Po březnovém pohotovém zareagování na aktuální potřebu „minikurzu“ ukrajinštiny pro nízkoprahový Klub Nezbeda si paní Erika Gottwaldová z Oázy pokoje připravila v květnu a červnu dvě lekce ukrajinštiny pro pracovnice Domu pokojného stáří. Po úvodním seznámení se s azbukou a základním vhledu do ukrajinského kulturního a společenského prostřední paní Erika velice příjemnou formou výkladu podala potřebnou slovní zásobu. Na druhou lekci si připravila další slovíčka a fráze podle jejich požadavků. A že kolegyně z Domu pokojného stáří byly spokojené, se dočteme v tomto příspěvku:

Jak rozhýbat zaměstnance – Charita sobě
3. června 2022 Aktuálně u nás

Jak rozhýbat zaměstnance – Charita sobě

Další zajímavé téma interního vzdělávání Charita sobě byl pohyb. Pro velký zájem byli přihlášeni rozděleni do 2 skupin. Jak se jim seminář líbil? 

Beskydské centrum duševního zdraví opravdu pomáhá
2. června 2022 Aktuálně u nás

Beskydské centrum duševního zdraví opravdu pomáhá

Beskydské centrum duševního zdraví (BCDZ), zaměřující se na pomoc lidem se závažným duševním onemocněním na území od Paskova po Beskydy, funguje už skoro dva roky. Cílem centra, které propojuje sociální i zdravotní péči a podporu, je zvýšit kvalitu života duševně nemocných, předcházet jejich hospitalizacím, případně navrátit osoby hospitalizované zpátky do běžného života.  A to se opravdu daří.