Aktuálně

Dobrovolníci mění životy
5. června 2023 Aktuálně u nás

Dobrovolníci mění životy

Skutečnost, kterou může Charita Frýdek-Místek doložit na základě opravdového příběhu.

Charita Frýdek-Místek nabízí odlehčení Vaší péči
16. května 2023 Aktuálně u nás

Charita Frýdek-Místek nabízí odlehčení Vaší péči

Máte blízkou osobu, která je závislá na Vaší každodenní péči? Rádi byste docházeli pravidelně do zaměstnání, ale máte strach, že o Vaše blízké nebude dostatečně postaráno?

Nezbednické prostřeno / Když se soutěž mění v životní lekci
15. května 2023 Aktuálně u nás

Nezbednické prostřeno / Když se soutěž mění v životní lekci

Děti z nízkoprahového zařízení se staly účastníky oblíbeného televizního pořadu Prostřeno!

Poděkování jménem klientů Domova pro seniory
2. května 2023 Aktuálně u nás

Poděkování jménem klientů Domova pro seniory

V letošním čase před Velikonocemi jsme jako každý rok obcházeli pokoje Domova pro seniory na ulici 28. října a nabízeli klientům možnost svátosti smíření, svatého přijímání či rozhovoru. Kromě toho jsme také díky klientům Denního centra Maják, Charity Frýdek-Místek, mohli každému z navštívených předat malý dárek. A jak už to bývá, ty nejmenší dárky dokáží vykouzlit tu největší radost. Jednalo se o mýdla s velikonočními motivy – ve tvaru beránka různých barev. Obdarovaní se vždy rozzářili, děkovali a nezapomněli k mýdlu vděčně přivonět. Tímto bych chtěl poděkovat všem, kteří na výrobě dárků pracovali a vyjádřit přání, že spolu snad zase někomu přineseme radost. Díky za vaši smysluplnou činnost.    

Pohyb pro dobrou věc
25. dubna 2023 Aktuálně u nás

Pohyb pro dobrou věc

Zima, sníh, pochmurné počasí a brzké stmívání…. Listopad přináší spoustu důvodů, proč se zahrabat do peřin a užívat si zimního spánku. To však neplatí pro motivované a odhodlané pracovníky Charity Frýdek-Místek! Místo toho, aby sledovali seriály v teple domova, se rozhodli i letos vyměnit pohodlí za zimní sporty, hory, plavání či jógu.  A co je táhne ven za sportem i za těchto podmínek? Pohyb pro dobrou věc!

Spojení dvou světů
21. dubna 2023 Aktuálně u nás

Spojení dvou světů

Pracovnice z nízkoprahového Klubu Nezbeda a Denního centra Maják se rozhodly udělat něco neobyčejného. Společně připravily dopolední program pro klienty obou služeb.
A jak to celé probíhalo?

Ulice se zaplnily barvami
17. dubna 2023 Aktuálně u nás

Ulice se zaplnily barvami

Panák, spojovačka, stopy a mnoho dalších… kdo by si nepamatoval časy, kdy jsme jako děti běhali po ulicích a zanechávali za sebou barevné křídové stopy. Hry, které nás i přes svou jednoduchost tolik bavily.

Charita sobě 2022
5. dubna 2023 Aktuálně u nás

Charita sobě 2022

Charita sobě... nepřipomíná vám to „Národ sobě“? Pozdrav a sbírkové heslo vlastenců, kteří darovali prostředky na rozvoj české kultury, na stavbu Národního divadla? U nás v Charitě Frýdek-Místek jsou takoví srdcaři, kteří pro rozvoj povědomí, vzdělanosti a inspirace svých kolegů překonali ostych a darují jim něco ze svých vědomostí, nápadů, kreativity.

Betlémy pro známou sběratelskou výstavu
5. dubna 2023 Aktuálně u nás

Betlémy pro známou sběratelskou výstavu

Pracovníci a klienti Denního centra Maják vyslyšeli přání Josefa Kleinwächtera, zakladatele světoznámé výstavy betlémů. Jeho myšlenka rozšířit svou unikátní sbírku je zaujala natolik, že se rozhodli spojit síly a vyrobit ne jeden, ale hned několik betlémů. Pečlivá příprava forem, odlévání a broušení sádrových odlitků vyžadovalo preciznost a vytrvalost. Cit pro barevné stínování, kterým je obdarována jedna z klientek služby, podtrhnul výsledný vzhled betlémů, čímž je doslova proměnila v jedinečná umělecká díla.

Poradenství u Vás doma!
23. března 2023 Aktuálně u nás

Poradenství u Vás doma!

Často nastávají situace, kdy by obyvatelé Frýdlantska a okolí Frýdku-Místku rádi využili služeb našeho Poradenského centra, ale zdravotní stav jim osobní schůzku neumožňuje.