Nevíte, jak pečovat o své blízké v pohodlí Vašich domovů?
20. října 2021 Aktuálně u nás

Nevíte, jak pečovat o své blízké v pohodlí Vašich domovů?

Podpora pro pečující Vám dá odpověď. Častokrát se stává, že se osoby, starající se o své nemocné a nemohoucí blízké, vyčerpávají a díky nedostatku informací o možnostech usnadnění jejich péče, už nemají sílu v tomto režimu dlouhodobě pokračovat dál.

Pokud jste i vy osobou pečující, víme, jak nelehký to úkol může být. K tomu, abychom Vám usnadnili a zjednodušili péči o Vaše blízké existuje jedna ze služeb Charity Frýdek-Místek, Podpora pro pečující.
Tato služba Vám poskytne odpověď na to, jakým způsobem je možné s Vašimi blízkými zůstat i nadále společně v domácím prostředí. Sociální pracovnice Vám zajistí informace o nejrůznějších možnostech pomoci, jako je například možnost využití odlehčovací služby, zapůjčení kompenzačních pomůcek, možnost vzdělávání a zprostředkování jiné odborné pomoci zdravotní, sociální, psychologické nebo duchovní. Terénní pracovnice této služby Vás navštíví přímo ve Vašich domovech a poskytne Vám veškeré potřebné informace nebo Vám také může pomoci s vypsáním konkrétních formulářů a žádostí. Jednou z možností, jak lze rovněž v současné době získat podrobnější informace a navzájem sdílet své zkušenosti, je připojit se online ke Dni pro pečující.

V letošním roce, stejně jako minulý rok, proběhne Den pro pečující v online formě, a to dne 2. 12. 2021 od 9 hod. Přihlašovat se na tuto akci můžete na našem webu - PŘIHLÁŠKA.

A na jaká témata se můžete letos těšit?

  • Návrat do života po mozkové mrtviciosobní příběh manželů Halfarových
  • Péče o ústní dutinu u osob s omezenou hybností
  • 5 otázek pro odborníky aneb Na co se pečující ptají?

Pokud doma pečujete o své blízké a rádi byste se dozvěděli více informací o možnostech usnadnění této péče, pak se na nás můžete obrátit. Služba Podpora pro pečující je Vám poskytována zcela zdarma.

 

Podpora pečujících osob:
Padlých Hrdinů 312, 739 11 Frýdlant nad Ostravicí
tel.: 737 813 578
e-mail: rachel.benesova@charitafm.cz
fb: https://www.facebook.com/PecujiciNaFrydlantsku

JUDr. Jana Havláková

PR manažer
Tel.: 734 682 682 E-mail: 58AkO65n78xy.Z4WH-uk87j71fkmb